NAZİLLİ 2. İCRA DAİRESİ

İcradan satılık bahçeli kargir ev hissesi

NAZİLLİ 2. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00860769
Şehir : Aydın / Nazilli
Semt-Mahalle : İSABEYLİ MAH. / NAZİLLİ
Yayınlandığı Gazeteler

ADALET 12.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2007/940 ESAS
Muhammen Bedeli
:
7,500 TL
Birinci Satış Günü
:
12.11.2018 11:30
İkinci Satış Günü
:
07.12.2018 11:30
Satış Yeri
:
ZAFER MAH. SAĞLIK CAD. ÇOK KATLI BELEDİYE OTOPARKI İÇİ, BELEDİYE DÜKKANLARI İÇİ ZEMİN KAT NO: Z- 6 NAZİLLİ / AYDIN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
NAZİLLİ
2.İCRA DAİRESİ
2007/940 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Aydın İl, Nazilli İlçe, 3133 Parsel, İSABEYLİ MAH Mahalle/Köy, KÖYİÇİ Mevkii, Satışa konu taşınmazın 3/16 hissesi satılacak olup, toplam 460,00m2 olan bahçeli kargir ev nitelikli taşınmazın 86,25 m2 satışa konudur. İmar durumu yoktur. Taşınmaz konut bölgesindedir. iki adet bina mevcut olup, birinci bina tek katlı, basit yığma yapı tarzında, üzeri kiremit örtülü, ahşap tavanlı, eski ve yıpranmış durumda, demir korkuluklu, yaklaşık 70m2 lik alana sahip, deir pencere ve kapılıdır. ikinci bina tek katlı, basit yığma yapı tarzında, üzeri kiremit örtülü, iki bölmeli bir kısmı bakımlı, bir kısmı bakımsız olup, bakımlı olan kısım mutfak gibi kullanılmakta, ahşap kapı ve pencereli, bakımsız olan kısım ekonomik ömrünü tamamlamak üzeredir. Bina yaklaşık 26,00m2 dir. Belediye ve imar planı içinde belde merkezine mesafeli, etrafı yapılaşmış, alt yapı imkanlarından faydalanmakta, yapılaşmanın sonuna doğru beldenin daha az tercih gören bir yerindedir.
Adresi : İsabeyli Mah, Köyiçi Mevkii, Kurtuluş Mah, Ayanoğlu Sokak No 22 Nazilli / AYDIN
Yüzölçümü : 86,25 m2
Arsa Payı : Tapu kaydında yazılı olduğu gibidir.
İmar Durumu : Belediye imar kayıtlarında olduğu gibidir.
Kıymeti : 7.500,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazılı olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 12/11/2018 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 07/12/2018 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : ZAFER MAH. SAĞLIK CAD. ÇOK KATLI BELEDİYE OTOPARKI İÇİ, BELEDİYE DÜKKANLARI İÇİ ZEMİN KAT NO: Z- 6 NAZİLLİ / AYDIN-
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2007/940 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/09/2018 TR070001500158007290492365VAKIFBANK NAZİLLİ ŞB

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR