ORDU 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

İcradan satılık bahçeli kargir ev

ORDU 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00876116
Şehir : Ordu / Altınordu
Semt-Mahalle : SUBAŞI MAH. / BAHCELİEVLER
: 124
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 12.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/11 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
259659 TL
Birinci Satış Günü
:
20.11.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
17.12.2018 10:30
Satış Yeri
:
Ordu 1 Sulh Hukuk Mahkemesi Kalemi

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ORDU
1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/11 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ordu İli, Altınordu İlçesi, Subaşı Mahallesi, 280 ada 25 numaralı parselde kayıtlı 124,40 m2 yüzölçümlü "Bahçeli Kargir Ev" vasfında olduğu, belediye imar planı içinde blok nizam 4 kat ticaret alanına tahsisli olduğu, belediyenin hizmetlerinden yararlandığı, araçlar için çıkmaz sokak olduğu, sokağın merdiven ile 476. sokağa bağlandığı, kuzey batısından geçen ibn-i sina caddesine 50 metre, kuzey batısında bulunan Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu ile Hürriyet ortaokuluna 125 metre, batısında bulunan Kadın Doğum Çocuk Hastanesine 100 metre, kuzey doğusundan geçen Zübeyde Hanım Caddesine 175 metre, güneydoğusunda bulunan Haki Yener İlkokuluna 300 metre, Ordu devlet Hastanesine 850 metre, kuzey batısında bulunan şehir merkezine 1.100 metre mesafede olduğu, ulaşımının rahat ve kolay, il merkezine, kamu kurum ve kuruluşlara, alışveriş merkezlerine yakın ancak Zübeyde Hanım Caddesi ile İsmet Paşa Caddesine yakın olması nedeniyle işlek ticaret alanı ile bankalara yakın olduğu tespit edilmiştir.
Adresi :Ordu İli, Altınordu İlçesi, Subaşı Mahallesi
Yüzölçümü : 124,40 m2
Kıymeti : 259.659,20 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 20/11/2018 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 17/12/2018 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Ordu 1 Sulh Hukuk Mahkemesi Kalemi
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/11 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR