AŞKALE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık bahçeli kargir ev

AŞKALE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00805631
Şehir : Erzurum / Aşkale
Semt-Mahalle : BAHÇELİEVLER MAH. / AŞKALE
Oda Sayısı : 3+1
: 119
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 17.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/65 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
268909 TL
Birinci Satış Günü
:
20.06.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
20.07.2018 11:00
Satış Yeri
:
AŞKALE BELEDİYESİ İHALE SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AŞKALE
İCRA DAİRESİ
2016/65 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Erzurum İl, Aşkale İlçe, 318 Ada, 4 Parsel, BAHÇELİEVLER Mahalle/Köy, Erzurum İli Aşkale İlçesi Bahçelievler Mah.318 Ada 4 Parsel Sayılı Taşınmazın 275,43 m² yüz ölçümüne sahip olduğu, bahçeli kargir ev ve arsa nitelikli taşınmazın tam hisseli olduğu görülmüştür.Zemin katının brüt alanı 119 m² olup 1.katının brüt alanının ise 130 m² olduğu tespit edilmiştir.Dış cephesinin ısı yalıtımlı olduğu görülen taşınmazın çatı yapısının oluklu galvanizli saçla düzenlendiği ısı sistemininsepanel radyatör şeklinde petekli kalorifer olduğu tespit edilmiştir.İlgili taşınmazın içerisinde 3 oda 1 salonla birlikte, banyo, wc, hol olduğu görülmüş olup akabindeyse vestiyer, mutfak dolabı, banyo dolabı ve bunlara ek olarak bir adet balkonunun olduğu tespit edilmiştir.Tavanının plastik boyalı olduğu görülen taşınmazın oda ve salon döşemesinde laminant kullanıldığı, ıslak hacimlerde ise seramik tercih edildiği görülmüştür.Taşınmaz 3.sınıf B grubu statüsünde olup 15 yıllık bir yapıdır.
Taşınmazın Aşkale ilçe merkezinde oluşu, çevresindeki yapılaşmanın tamamlandığı, özel sektör ve kamuya ait toplu ulaşım araçlarının geçiş güzergahına yakın oluşu, topoğrafik yapısını 2 katlı imarlı konut inşaatları yapımına müsait oluşu,belediyenin tüm alt yapı ve üst yapı hizmetlerinden eksiksiz faydalanır durumda oluşu taşınmazın değerini artırmaktadır.
Adresi : Erzurum İli Aşkale İlçesi Bahçelievler Mah.318 Ada 4 Parsel
Yüzölçümü : 275,43 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : 2 Katlı Konut İnşaatlarına Uygundur
Kıymeti : 268.909,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 20/06/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 20/07/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : AŞKALE BELEDİYESİ İHALE SALONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/65 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
Not : İş bu ilan tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen ilgililere de tebligat yerine kaimdir.15/05/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR