BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık bahçeli kargir ev

BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00805324
Şehir : İstanbul
: 202
Yayınlandığı Gazeteler

HABERTÜRK 17.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/2498 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
550000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.07.2018 10:40
İkinci Satış Günü
:
07.08.2018 10:40
Satış Yeri
:
İCRA MEZAT SALONU, Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yanyol ( No:107), Çanakkale Sk. Ay Merkez Karşısı, Büyükçekmece/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ

2017/2498 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN TAPU KAYDI VE ÖZELLİKLERİ: İstanbul İli, Büyükçekmece İlçesi, Celaliye Mah. İsmet Paşa Mevkii, 668 Parsel, Yüzölçüm: 202,00 m², Ana Taş. Nitelik: Bahçeli Kargir Ev,

Hissesi: Tam.

Taşınmaz, adres olarak; Celaliye Mahallesi, D-100 Karayoluna paralel Celaliye İstanbul Caddesi Yıldız Yalı No:126 adresinde yer almaktadırKeşif tarihinde bina kapısı kapalı olduğundan özellikleri dışarıdan bakılmak ve bilgi alınmak suretiyle tespit edilmiştir.Bina tek katlı olup, denize ve kumsala 1. Parsel konumundadır. Kumsalı ile doğrudan denize ulaşılmaktadır.E5 asfaltına paralel olup, yan yolla deniz arasında yer almaktadır.Yan yoldan merdivenle bahçesine ulaşılmaktadır.Bahçe alanı içerisnde yetişkin meyve ağaçları bulunmaktadır.yan yola cepheli kısmında parsel çevresi bahçe duvarı ve üzeri metal korlukla çevrilidir.Bina panjurludur.deniz cephesi yönündeki pencereleri dahil, bütün pencerelerinin panjurla kapatıldığı görülmektedir. Denize cepheli panjurlardan, bu cephedeki pencerelerin önündeki terasa kadar olduğu sonucuna varılmaktadır.Binanın deniz tarafında terası ve kumsalı bulunmaktadırUçuş verileri dikkate alındığında; topam kullanım alanı takriben brüt 165 m² olarak hesap ve tespit edilmiştir.Yıpranma oranı dikkate alınması gereken ölçüdedir.Taşınmaz, semt merkezine yakın, önü kapanmaz leb-i derya deniz manzarası imkanına sahiptir.Alış veriş noktalarına, çarşı pazara, toplu taşım araç duraklarına yürüme mesafesindedir. Alt yapı sorunu çözüme kavuşturulmuş gelişmekte olan bir bölgede yer almaktadır.Bölge genel olarak sayfiye amaçlı kullanılmaktadır.E5 Karayoluna yürüme mesafesinde olup, TEM otoyoluna çıkış imkanına sahiptir.belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.Temiz hava imkanı mevcuttur.Kumsala ve E5 Karayoluna paralel yan yola 1. parsel konumdadır.

Yüzölçümü : 202,00 m2
İmar Durumu : Büyükçekmece, Celaliye mahallesi, 668Parsel sayılı taşınmazın 1/1000 ölçekli Celaliye/Kamiloba uygulama imar planı kapsamında olup, mevcut durumu korunacak alan olarak ayrıldığı belirlenmiştir.

Kıymeti : 550.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :DOSYASINDA MEVCUT TAPU KAYDINDA GÖRÜLDÜĞÜ GİBİDİR

1. Satış Günü : 06/07/2018 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 07/08/2018 günü 10:40 - 10:45 arası

Satış Yeri : İCRA MEZAT SALONU, Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yanyol ( No:107), Çanakkale Sk. Ay Merkez Karşısı, Büyükçekmece/İSTANBUL

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2498 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/05/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR