TÜRKOĞLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık avlulu kerpiç ev

TÜRKOĞLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00863313
Şehir : Kahramanmaraş / Türkoğlu
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKOĞLU HABER 19.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/156 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
41635 TL
Birinci Satış Günü
:
22.11.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
20.12.2018 14:30
Satış Yeri
:
Türkoğlu Hükümet Konağı 3. katTürkoğlu İcra Müdürlüğü

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TÜRKOĞLU İCRA DAİRESİ 2017/156 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Kahramanmaraş İli, Türkoğlu İlçesi, Kılılı Mahallesi Köyiçi Mevkii tapuda 225 m2 yüzölçümlü Avlulu kerpiç ev vasfında taşınmazın borçlu hissesine düşen 1/4 hisse satışı yapılacaktır.satışı yapılacak olan 289 parsel sayılı taşınmazın 1/4 hissesi satılacak olup taşınmaz üzerinde 1 adet iki katlı bina ve 1 adet natamam ambar bulunmaktadır.. Taşınmaz üzerinde bulunan iki katlı bina mesken olarak kullanılmakta olup yapı cinsi betonarme karkastır. oturum alanı 118/27 m2 olup 289 nolu parsel içerisinde 90,87 m2lik kısmının kaldığı tespit edilmiştir.yapıda imalat eksiği bulunmaktadır. ( dışcephe, boya sıva vb.).. İnşaat durumu %93alınmıştır.Zemin kat meskende girişte hol, salon, oturma odası, yatak odası, çocuk odası, mutfak, banyo, wc bulunmaktadı.Duvarlar boyalı, pencere doğramaları pvc, kapı doğramaları ahşap, dış kapı ahşap doğrama, mutfak tazgahı ve dolapları vardır. ısınma sistemi sobalıdır. Yapı zemin katı tahmini 40-50 yıllıktır. Normal kat mesken girişte hol, salon, oturma odası, yatak odası, çocuk odası, mutfak, banyo, wc bulunmaktadır. Duvarlar boyalı, pencere doğramaları pvc, kapı doğramalrı ahşap dış kapı ahşap doğrama mutfak tezgahı ve dolapları vardır. ısınma sistemi doğalgaz kaloriferlidir. yapı normal katı tahmini 16-20 yıllıktır. çatı teras çıtıdır. su elektirik tesisatı mevcuttur. Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 2017 yılı yapı yaklaşık birim aliyetine göre 3. sımı A grubu yapılara girmektedir.taşınmaz üzerinde na tamam ambar bulunmakta olup, yapı betonarme karkastır. oturum alanı 42,60 m2 dir. yapıda imalat eksiği,( duvar, sıva, boya, doğrama, kaplama, tesisat. vb.)bulunmaktadır. inşaat durumu %60 tır. yapı 1 A sınıfıyapılardandır.taşınmazın1/4 hissesi borçluya ait olup 1/4 hissesisinin satışı yapılacaktır. satışa katılacaklar satış ilanını ve şartnameyi okumuş kabul edilir. İİK'nun 126 ve 114. maddeleri gereğince taşınmazın belirleyici özellikleri ilana derc edilmiş olup daha fazla bilgi dosyasında mevcuttur.
İmar Durumu : Yok Kıymeti : 41.635,30 TLKDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 22/11/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 20/12/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Türkoğlu Hükümet Konağı 3. katTürkoğlu İcra Müdürlüğü
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/156 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR