VAN 1. İCRA DAİRESİ

İcradan satılık arsa ve üzerindeki ev

VAN 1. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00872819
Şehir : Van / Edremit
Semt-Mahalle : EMİNPAŞA MAH. / SÜPHAN
: 495
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 06.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/3370 ESAS
Muhammen Bedeli
:
210000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.12.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
11.01.2019 11:00
Satış Yeri
:
VAN ADALET SARAYI 1. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ - İPEKYOLU/VAN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
VAN
1. İCRA DAİRESİ
2016/3370 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Van İl, Edremit İlçe, 759 Ada, 13 Parsel, EMİNPAŞA Mahalle/Köy 'de kayıtlı taşınmazın açık adresi, Eminpaşa Mah., Eminpaşa Cad., No:12 Edremit / VAN olup, tapu kaydında ARSA olarak görünmektedir. Taşınmazda 2 normal ve kısmi teraslı betonarme karkastan yapılmış bina bulunmakta ve bina yaklaşık 20-25 yıllık olup, bakımsız ve çok yıpranmıştır. Binanın ıslak zeminleri fayans döşemeli, salon ve odaların zemini betondan şap dükülü olup, üzerinde her hangi bir kaplama yoktur. İç kapılar ve pencereler ahşap doğramadan olup, iç duvarlar kara sıva ve plastik boyalıdır. Yapı kömürlü soba ile ısınmaktadır. Yapının oturma alanı 190 m2, net alanı ise 175 m2.dir. Merdivenler kuru betondan olup, üzerinde herhangi bir kaplama kaplama malzemesi yoktur. Parsel her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Ayrıntılı bilgi bilirkişi raporunda mevcuttur.
Adresi : Eminpaşa Mah. Eminpaşa Cad. No:12 Edremit / VAN
Yüzölçümü : 495 m2
İmar Durumu : İnşaat tarzı imar planında ayrık nizam 4 kata müsadeli, yoldan 5 mt, komşulardan 3 mt
çekmeli, konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 210.000,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 11/12/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 11/01/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : VAN ADALET SARAYI 1. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ - İPEKYOLU/VAN


Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/3370 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları,
7- İİK. 127.md.si mucibince iş bu satış ilanının tebliğ yapılamayan tüm ilgililere tebliğ niteliği taşıdığı ihtar ve ilan olunur. 01/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR