BURSA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa paylı daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00719109
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : ESENTEPE MAH. / İHSANİYE
: 117
Oda Sayısı : 3+1
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 5
Isıtma : Merkezi Sistem
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

KENT 13.12.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/2130 ESAS
Muhammen Bedeli
:
240500 TL
Birinci Satış Günü
:
25.01.2018 13:00
İkinci Satış Günü
:
21.02.2018 13:00
Satış Yeri
:
Satış Yeri : Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat Gayrımenkul Satış Odası Osmangazi Bursa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C.
BURSA
15. İCRA DAİRESİ
2017/2130 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmaz : Bursa İli Nilüfer İlçesi İhsaniye Mahallesi 1981 ada 8 Parselde kayıtlı 1386,00 m² yüzölçümlü arsa nitelikli ana taşınmaz üzerinde bulunan 86/1386 arsa paylı, 4 . Kat 15 numaralı mesken cinsi bağımsız bölüm 240.500,00 TL muhammen bedel ve %1 Kdv oranıyla satışa arz edilmiştir.
Özellikleri :Bursa İli, Nilüfer İlçesi sınırları dahilinde bulunan Esentepe Mahallesi, Eren Sokak, no: 1 adresindeki Elif Apartmanının, 5. katındaki 15 nolu dairedir. Tapu bilgilerinde 4. kat, 15 nolu bağımsız bölüm olarak kayıtlı olan taşınmazın, bina kat sıralamasına göre yerinde, 5. kattaki 15 nolu daire olduğu görülmüştür. Yine, tapu bilgilerinde İhsaniye Mahallesi olarak kayıtlı olan taşınmazın bulunduğu yer, İhsaniye Mahallesi?nden ayrılarak, Esentepe Mahallesi adını almıştır. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, zemin+5 normal katlı olmak üzere toplam 6 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde teşkil edilmiş olup, merkezi kalorifer sistemli, asansörlü, bahçeli ve otoparklıdır. Zemin katında 1 adet dükkan, sığınak ve depo, normal katlarının beherinde ise 3er adet mesken nitelikli dairesi bulunan binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik ahşap çatılı ve üzeri kiremitler ile örtülüdür.
Halihazırda,mesken amaçlı olarak kullanılmakta olan söz konusu dairenin bürüt alanı 130,00 m²ve net kullanım alanı ise 117,00 m² olup, 3 adet oda, salon, antre, koridor, mutfak, banyo ve wc-lavabo bölümlerinden ibarettir. Salon ve odaların tabanları mineflo, antre ve koridor bölümlerinin seramik ile kaplı, duvarları sıvalı ve plastik boyalı, tavan kenarları da alçı kartonpiyerlidir. Taban ve duvarları tamamen seramik ile kaplı olan mutfak bölümünde, üzeri mermerit kaplı tezgah ile alt ve üst MDF dolapları mevcuttur. Banyo ve wc-lavabo bölümlerinde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları ahşap, çift camlı olan balkon kapısı ve pencere çerçeveleri ise PVC profildir. Kuzey, doğu ve batı cepheli olan dairenin 3 cephesine de bakan 2 adet balkonu mevcuttur. Merkezi kalorifer sistemi ile ısıtılmakta olup, elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri bulunmaktadır.
Genellikle mesken amaçlı olarak kullanılan site içerisinde bahçeli ve otoparklı, 5 veya 6 katlı ayrık nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Fethiye-İhsaniye Revizyonu Uygulama İmar Planı?nda, Hmax: 15,50 m. (5 kat) ve E: 1.25 olan ayrık nizam konut alanında kalmaktadır.
1. Satış Günü : 25/01/2018 günü 13:00 - 13:05 arası
2. Satış Günü : 21/02/2018 günü 13:00 - 13:05 arası
Satış Yeri : Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat Gayrımenkul Satış Odası Osmangazi Bursa
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesini Bursa 15. İcra Müdürlüğünün Vakıflar Bankası TAO Uluyol Şubesinde bulunan TR 08 0001 5001 5800 7298 4130 76 nolu iban numaralı hesaba TC Kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılmasıveya bu miktar kadar milli bir bankanın "şartsız kesin ve süresiz" teminat mektubu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat Kartı olanların Müdürlüğümüzde bulunan post cihazından yatırması lazımdır.Yabancı Para kurunda günlük değişmelerin olması 805 sayılı Kanunun birinci maddesine göre "döviz"teminat olarak kabul edilemez. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6-İİK 27.Maddesine göre Satış ilanının tebliği : Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2130 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/12/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR