TATVAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık Apartman Dairesi

TATVAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00874032
Şehir : Bitlis
Oda Sayısı : 4+1
: 805
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 10.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/57 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
203935 TL
Birinci Satış Günü
:
12.11.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
12.12.2018 11:00

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TATVANİCRA DAİRESİ
2018/57 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bitlis ili Tatvan ilçesi Tuğ mahallesi Levent caddesi mevkii 388 ada 14 parsel 9 nolu bağımsız bölüm sayılı taşınmaz.(Bilirkişi raporuna göre taşınmaz Cumhuriyet Caddesine 180 m, Şehir merkezine 630 m uzaklıktadır.B+Z+5 Katlı apartman olduğu görülmüştür.Apartmanın Bodrum katı kalorifer kazan dairesi, normal katlar mesken olarak tasarlanmıştır.3. Kat 9 nolu Bağımsız Bölüm, 4+1 daire olup, yol ve Van gölü cephelidir. Asansörlü olup, katı yakıtlı Kalorifer ile ısıtılması söz konusudur. Merdivenler mermer olup, yangın merdiveni bulunmamaktadır. Kaliteli ve lüx bir malzeme ve işçilik kullanılmıştır. Yapı faaliyettedir.Binanın dış yüzeyi sıva + plastik boyadır. Zemini parke, dış kapısı çelik malzemeden yapılmıştır. Zemini parke, daire giriş kapısı çelik malzemeden yapılmıştır. İç duvar yüzeyleri alçı+plastik boyadır. İç kapılar Amerikan panel, pencereler pvc ve ısı camlıdır. Oturma mekanlarında zemin parke olup, ıslak zeminler seramiktir. Yapı, 4 yıllık olup; % 6 yıpranma payı düşülecektir. Yapı, Ruhsatlı olup, Bağımsız bölümün Kat İrtifak tapusu vardır.Alanı 199,40 m2 olup, toplam yüz ölçümü 805,98 m2'dir.)
Adresi : Tuğ mah. Levent cad. Demir apt. Kat:3 No:9 Tatvan/BİTLİS
Yüzölçümü : 805,98 m2 Arsa Payı : 6/74
İmar Durumu : Tatvan Belediyesinin Mevcut imar planı içerisinde yer almakta olup, imar paftasına göre; Blok yapı nizamına sahip, 6 kat müsaadeli Konut alanı, Taks: 0.40 Kaks: 2.40 olarak belirtilmiştir.
Kıymeti : 203.935,68 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Taşınmaz üzerinde haciz şerhleri mevcuttur.
1. Satış Günü : 12/11/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 12/12/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : SAHİL MAH. ESKİ TOPRAK MAHSULLERİ OFİSİ BİNASI GİRİŞ KAT TATVAN/BİTLİS
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/57 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR