KURTALAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık Apartman Dairesi

KURTALAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00874031
Şehir : Siirt
: 115
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 11.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/9 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
129811 TL
Birinci Satış Günü
:
29.11.2018 10:50
İkinci Satış Günü
:
25.12.2018 10:50

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KURTALAN İCRA DAİRESİ
2018/9 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : TAŞINMAZIN
Özellikleri : Siirt İli, Kurtalan İlçesi, Beykent mah./köyü Güney Mevkii 410 ada, 4 parsel B Blok Zemin Kat, 4 Nolu Bağımsız Bölüm sayılı taşınmaz mesken vasfında olup, ilçenin önemli ve gelişen mevkilerden birinde yer aldığı, bağımsız bölümün de içinde bulunduğu söz konusu parsel İlçe imar planı içerisinde olup, ilçe imar planında ayrık nizam 9 katlı konut alanı olarak ayrılmış, keşif tarihi itibariyle parsel üzerinde 9 katlı ve 2 bloktan oluşan A bloku inşaat halinde olan B Blokun ise her normal katında 4 daire bulunan apartman yapılmış olup, satışa konu B Blok belediye ait yol, su kanalizasyon, ulaşım ve doğalgaz hizmetlerinden faydalanmaktadır. Keşif tarihi itibariyle taşınmaz ve apartmana yapı kullanma izni alınmamış olup, mesken sahiplerinin henüz yerleşmediği, icra konusu B Blok -Zemin katta bulunan 4 numaralı dairenin, 3 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 banyo, 1 wc, 2 adet balkon ve ebeveyn yatak odasında bulunan duş ile 1 adet yüklükten oluştuğu dairede iç kapıların ahşap Amerikan akapı, pencerelerin PVC doğrama, zemin kaplamasının fayans kaplama, duvar boyasının saten boyalı, balkon korkuluklarının alüminyom parmaklıklı, tavanın kartonpiyerli olduğu, banyo, WC ile duşluk duvarlarının komple fayans ile kaplı olduğu, daire giriş kapısının çelik kapılı olduğu, söz konusu dairenin 3. Sınıf B grubu yapılar arasında olduğu belirtilmiştir.
Adresi : Beykent mahallesi Bağlar Caddesi 116. Sokak Kurtalan/Siirt
Yüzölçümü : 115,87 m2
Arsa Payı : 123/12220
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 129.811,15 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 29/11/2018 günü 10:50 - 11:00 arası
2. Satış Günü : 25/12/2018 günü 10:50 - 11:00 arası
Satış Yeri : KURTALAN İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ODASI
İİK NUN 127.MADDESİNE GÖRE SATIŞ İLANI TEBLİĞİ :Adresi tapuda kayıtlı olmayan (mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/9 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ve ihale teminat bedelini müdürlüğümüzün Vakıflar Bankası Siirt Şubesine ait TR840001500158007300624084 nolu IBAN'a yatırabilecekleri ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR