İSTANBUL ANADOLU 20. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 97 m2 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00852898
Şehir : İstanbul / Çekmeköy
Semt-Mahalle : HAMİDİYE MAH. / ÇEKMEKÖY
Oda Sayısı : 3+1
: 97
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 16.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2012/3455 ESAS
Muhammen Bedeli
:
334703 TL
Birinci Satış Günü
:
01.10.2018 15:30
İkinci Satış Günü
:
01.11.2018 15:30
Satış Yeri
:
İstanbul Anadolu Adliyesi Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

İSTANBUL ANADOLU 20. İCRA DAİRESİ

2012/3455 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :İstanbul İli, Çekmeköy İlçesi, Hamidiye Mahallesi, Ulubatlı Hasan Cad.Yeşil (Gül) Sok.Gül 91 Sitesi No:1, 11 Blok, B Giriş 2.Kat, Daire no.17 adresinde bulunan, tapuda "Arsa" vasfında, 60 ada, 1 parselin üzerinde 11.Blok, B-Giriş, 2.Kat, 17 Nolu bağımsız bölümünde kayıtlı olan dava konusu taşınmazın; Daire olduğu görülmüştür.Bu taşınmaz; betonarme karkas sistemde inşa edilmiş olup Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın yayınladığı yapı yaklaşık maliyetler cetvelinde 3 B Grubunda yer almaktadır. Gül 91 Sitesi 11.Blok B-G Giriş Apartmanı, Bodrum+Zemin+4 Normal kat olmak üzere toplam 6 Kattan oluşmaktadır.Gül 91 Sitesinde; 6 Apartman bulunmaktadır.Sitenin çevresi, üzerinde demir profillerin bulunduğu bahçe duvarı ile çevrili olup güvenlik kulübesi ve sistemi bulunmaktadır.Sitenin bahçe tanzimi iyi yapılmamış olup site içi yürüyüş yolları ve açık otopark zemini beton parke ile kaplanmış bulunmaktadır.Sitenin açık otoparkı ve çocuk oyun parkı mevcuttur.Taşınmazın yer aldığı 11.Blok B-Giriş Apartmanda; asansör, doğalgaz-kombili, su ve elektrik tesisatı bulunmaktadır.Apartman giriş kapısı alüminyum doğramalı camekanlı kapı olup tabanı mermer kaplı giriş bölümü bulunmaktadır.Apartman merdivenlerinin basamak ve sahanlıkları mermer kaplı olup merdiven korkulukları demir imalattır.Apartman dış cephesi akrilik boyalıdır.Binan yaklaşık olarak 20 yıllık bir yapı olduğu anlaşılmaktadır.Giriş kapısı ahşap görünümlü çelik kapı olup kapalı olduğundan içeriye girilememiştir.Dava konusu daireye emsal olabilecek aynı cephede 3.Katta (üst kat) 23 nolu Daire içersinde girilerek inceleme yapılmış, ölçüler alınmış olup içeriden fotograf çekilmemiştir.Daire Ulubatlı Hasan Caddesi ile Gül(Yeşil) Sokak cepheli köşe başında yer almaktadır. Emsal Daire; 3+1 özellikte olup Antre+Koridor+mutfak+banyo+WC+Salon ve 3 Odadan meydana gelmektedir.Hesaplamalarda brüt alan kullanılacağından Brüt Alanı: 97,86 x 1.15=112,50m2'dir.Daire iç kapıları Amerikan panel kapı, pencereleri PVC doğramalı olup duvarları plastik boyalıdır.Islak alanlar seramik kaplı,banyo ve WC duvarları fayans kaplıdır.Mutfak, Salon ve Yatak odasından balkona çıkış olup mutfak ve yatak odası balkonu etrafı PVC doğramalı camekanlı hale getirilerek bu mekanlara dahil edilmiştir.Sitedeki tesislerde ve daire içersindeki yapı elemanlarının normal kalite malzeme ve işçilikle yapılmış olduğu görülmüştür.Dava konusu taşınmaz, Belediye ve diğer Kamu Kurumlarının alt yapı hizmetlerinden iyi bir şekilde yararlanmaktadır.Taşınmaz; işlek cadde üzerinde, toplu taşıma araç duraklarına, eğitim ve sağlık merkezlerine yakın konumda bulunmaktadır.

Adresi : İstanbul İli, Çekmeköy Hamidiye Mahallesi, Ulubatlı Hasan Caddesi, Yeşil (Gül)Sok.GÜL 91 SİTESİ No:1, 11.Blok B Giriş 2.kat Daire no:17

Yüzölçümü : 8.445,15 m2
Ada/Parsel : 60/1
Arsa Pay/Payda : 2/340

Ana Nitelik Taşınmaz : Arsa
Bağ.Böl.Nitelik : Daire

İmar Durumu : Çekmeköy Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 02.06.2015 tarih ve 4057/11603 sayılı yazısının incelenmesinden; Çekmeköy İlçesi, Hamidiye (eski adı Çekmeköy) Mahallesi, F22d24c2a pafta, 60 ada, 1 sayılı parselin, 22.08.2011 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli Çekmeköy Revizyon İlave Uygulama İmar Planı Tadilatında-16.05.2011 tarihli itirazen değişiklik-09.03.2013 t.t.'li Plan Notu Tadilatı-17.02.2014 t.t'li İtirazen Değişiklik kapsamında, kısmen mevut kitle taramalı, E;0,50, Hmax:15,50 mt irtifalı "Konut Alanı'nda", kısmen de "Yol" da kaldığı anlaşılmıştır.

Kıymeti : 334.703,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir

1. Satış Günü : 01/10/2018 günü 15:30 - 15:40 arası
2. Satış Günü : 01/11/2018 günü 15:30 - 15:40 arası

Satış Yeri : İstanbul Anadolu Adliyesi Mezat Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İş bu gazete ilanı tapu kaydında hak ve alacakları olan ve tebligat yapılamayan tüm ilgililere İİK 127 madde gereği tebliğ yerine kaim olacağı ihtar olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2012/3455 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/08/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR