İZMİR 23. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 95 m2 daire

İZMİR 23. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00874605
Şehir : İzmir / Karabağlar
Semt-Mahalle : ÜÇKUYULAR MAH. / FAHRETTİNALTAY
Oda Sayısı : 3+1
: 95
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 10.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2986 Esas
Muhammen Bedeli
:
300000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.12.2018 11:20
İkinci Satış Günü
:
08.01.2019 11:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR 23. İCRA DAİRESİ
2018/2986 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Karabağlar İlçe, 6145 Ada, 11 Parsel, ÜÇKUYULAR Mahalle/Köy, 7 Nolu Bağımsız Bölümde kayıtlı mesken vasıflı taşınmaz
ADRESİ
Üçkuyular Mah. Avni Anıl Sk. No:42 D:7 Karabağlar İZMİR
ÖZELLİKLERİ
Taşınmaz Mehmetcik Parkı ile karşılıklıdır. Taşınmazın bulunduğu muhit genel olarak orta gelir kesimi tarafından ağırlıklı olarak mesken amaçlı tercih edilen, merkezi konumlu, genel itibari ile 25-35 yıllık yapıların olduğu bölge olup, kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır. Taşınmaz salon, 3 oda, mutfak, hol, banyo, 2 balkon hacimlerinden oluşmakta olup, yaklaşık brüt 95 m2 alanlıdır. Mutfak balkonu mutfağa dahil edilmiştir. Taşınmazın kuru hacimlerinde zemin kaplamaları marley ve mozaik, duvarları plastik boyalı, ıslak hacimlerde zemin ve duvar kaplamaları seramik kaplamadır. Banyoda duşakabin mevcuttur. Taşınmaz giriş kapısı, iç kapıları ve pencereleri ahşap doğramadır. Mutfak dolapları ahşap olan taşınmazın ısınması klima ile sağlanmaktadır. 1983 tarihli yönetim planı bulunan ana taşınmazın %32 yıpranma payı bulunmaktadır. Binada asansör bulunmamaktadır.
İMAR DURUMU : Ticaret+Konut alanına isabet etmekte olup, E:3,00 olmak kaydıyla yençok: Serbest nizam konumdadır. Ancak imar uygulaması yapılacak ada dahilinde kaldığından, İmar Kanunu 18 ve 33 maddelerine tabidir.
Adresi : Üçkuyular Mah. Avni Anıl Sok. No:42 Daire:7 Karabağlar İzmir Karabağlar / İZMİR
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : TEK kurum ve genel md lehine 310.50m2 kısmında irtifak hakkı ve dosyamız alacaklısına ipoteklidir.
1. Satış Günü : 06/12/2018 günü 11:20 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 08/01/2019 günü 11:20 - 11:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2986 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR