İSTANBUL ANADOLU 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 95 m2 daire

İSTANBUL ANADOLU 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00873322
Şehir : İstanbul / Ataşehir
Semt-Mahalle : KÜÇÜKBAKKALKÖY MAH. / KÜÇÜKBAKKALKÖY
Oda Sayısı : 3+1
: 95
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 06.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/862 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
720000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.11.2018 14:25
İkinci Satış Günü
:
24.12.2018 14:25
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

İSTANBUL ANADOLU 1. İCRA DAİRESİ

2018/862 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Ataşehir İlçe, 2037 Ada, 8 Parsel, KÜÇÜKBAKKALKÖY Mahalle/Köy, B blok 2.kat 3 nolu Nolu Bağımsız Bölüm Adres Bilgileri: Küçükbakalköy Mahallesi, Kırmızı Sünbül Sokak, numara (12-14-16) daki, Polat Güneyçam sitesi olarak isimlendirilen bloklar halindeki binalı parseldir.
İmar Durumu: Ataşehir Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü?ndeki 22.06.2018 tarihli ve 2281 sayılı yazılarındaki bilgilere göre, Ataşehir ilçesi ,Barbaros Mahallesi, Ada (2037), Parsel (8) numaralı taşınmaz ile alakalı, İmar Durum bilgilerine göre; 18.01.1994-19.03.2014 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli, Küçükbakkalköy Mahallesi Uygulama Revizyon İmar Planında TAKS:0,25 KAKS: 1.80,Hmax: serbest irtifalı ayrık nizam ve Konut alanında kalmakta iken bu bölgeye ait İBB Başkanlığınca 16.12.2016 tarihinde onaylanan 1/5000 ölçekli Küçükbakkalköy İçerenköy Mahalleleri ve yakın çevresi Nazım İmar Planı?nda ise bahse konu parsel K2 rumuzlu konut alanında kalmaktadır. 1/5000 ölçekli Nazım İmar planına uygun 1/1000 ölçekli uygulama imar planı hazırlanmaktadır.
Taşınmazın Halihazır Durumu ve Özellikleri : satışı istenen gayrimenkul, Yüzme Havuzlu Olan, üç adet Bloklu, 12 katlı betonarme bina ve arsası nitelikli taşınmaz üzerinde, yaklaşık beş yıl önce inşa edilmiş üç adet bloklar halinde binalar vardır. Sitede, kapalı otopark, yüzme havuzu, yürüyüş alanları, spor salonu, güvenlik hizmetleri bulunmaktadır. Taşınmazın konumlu olduğu B Blok , parselin orta kısmında konumlu olup, Mimarlık Hizmetlerine Esas IV.sınıf A grubu yapılardan olan betonarme karkas yapı tarzında bodrum kat, zemin kat ve on normal katlı bir binadır.Binada toplam 20 adet bağımsız bölüm yer almaktadır. Bina girişi zemin kattan sağlanmaktadır. Dış cephesi cephe boyalıdır. B Blok da asansör tesisi bulunmaktadır.
Bahse konu B, 2. Kat (3) nolu daire, antre, mutfak salon, üç adet oda, banyo, tuvalet ve balkon mahallerinde oluşmakta olup, brüt 95 m2 inşaat alanlıdır. Bağımsız bölümün inşasında standart olduğu kabul edilen malzemeler kullanılmış olup, ıslak zemin döşemeleri seramik, oda ve salon zemin döşemeleri laminant parke malzeme ile kaplanmıştır. Duvarlar antre, salon ve oda hacimlerinde alçı sıva üzeri saten boya ile boyalıdır. Islak hacimlerde fayans kaplıdır. Tavanlar plastik boyadır. Daire kapısı çelik kapı olup, iç hacim kapıları amerikan panel kapıdır. Pencereler pvc'dir. Banyo hacmin de duş teknesi, lavabo, klozet mevcuttur. Panel radyatörler, vitrifiye ve armatür elemanları mevcuttur. Müstakil kombili kaloriferli ısınma türündedir. Belediye alt yapı hizmetleri ve ulaşım imkânı olumlu özellikte olan bölgedeki parseldir.

Yüzölçümü : 3.795 m2
Arsa Payı : 12650/759000
Kıymeti : 720.000,00 TL
KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : takyidattaki gibidir

1. Satış Günü : 28/11/2018 günü 14:25 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 24/12/2018 günü 14:25 - 14:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/862 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR