İNEGÖL 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 94m2 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00704145
Şehir : Bursa / İnegöl
Semt-Mahalle : SİNANBEY MAH. / İNEGÖL
: 94
Oda Sayısı : 2+1
Yayınlandığı Gazeteler

OLAY 18.11.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/73 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
102000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.01.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
21.02.2018 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı 1.Kat İNEGÖL / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İNEGÖL
1. İCRA DAİRESİ
2016/73 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Bursa ili İnegöl ilçesi Sinanbey mahallesi 78 ada 34 parsel sayılı taşınmaz 209,67 m2 yüzölçümlü 2 kat 6 nolu bağımsız bölümlü taşınmaz mesken niteliğinde olup,hisse tamdır. Tapu Kaydına göre Ek 6 depo eklentisi vardır.Taşınmaz Nuri Doğrul caddesine 70 m,İnegöl Otobüs Terminaline 800m,İnegöl Hükümet Binası700 m,İnegöl Adliye Binasına 1 km mesafede yer alıp,şehir merkezine yakın olması sebebiyle ulaşım imkanlarının iyi olduğu,belediyenin tüm alt yapı hizmetlerinden yararlandığı,etrafında 3-4 katlı binaların olduğu,ticari işletmelerin yoğun olduğu bölgede yer aldığı tespit edilmiştir. Taşınmazın yer aldığı bina betonarme karkas şeklinde zeminkat+5normal kat olarak inşa edildiği,giriş katta 2 dükkan,diğer katların herbirinde 2'er adet daire olmak üzere toplam 12 adet bağımsız bölümün bulunduğu,binanın dış cephesinin sıvalı ve boyalı,giriş kapısı demir korkuluklu cam demir doğramalı,merdivenleri mozaik kaplı,merdiven korkulukları demir doğramalı ,asansörün bulunmadığı bilirkişice tespit edilmiştir.

Dava konusu taşınmazın mimari projesine ve yerinde yapılan incelemeye göre net 94 m2, brüt 107 m2 kullanım alanına sahip ,2 oda ,salon,mutfak ,banyo ,lavabo-wc,hol,balkon mahallerinde oluştuğu,giriş kapısının çelik kapı,pencerelerinin ahşap doğrama,zeminlerin marley kaplama,duvarları sıvalı-boyalı,oda kapıları ahşap ve cam çerçeveli,mutfak zemini mozaik kaplı,mutfak dolapları ahşap ,mutfak tezgahı mermer olup, banyo ,lavabo-wc seramik kaplı ,tavanları sıvalı ve boyalı, Sinanbey caddesine bakan balkonun korkulukları demir doğaramalı ve mozaik kaplı olduğu bilirkişice tespit edilmiştir. Taşınmazın bulunduğu mevki,konumu, imar durum ,yüzölçümünazara alındığında değerinin 102.000,00 TL olduğu tespit edilmiştir.

Adresi : Sinanbey mah.Sinanbey Caddesi Eren Apt.No :15 K:2 D:6İnegöl /BURSA

Yüzölçümü : 209,67 m2Arsa Payı : 35/420

İmar Durumu : İnegöl Belediye Başkanlığının 01.03.2016 tarih ve 355 sayılı yazıları ilebitişik nizam 3 katlı konut alanında, sit alanında kaldığı ve tescilli alan bitişiğinde bulunduğu belirtilmiştir.

Kıymeti : 102.000,00 TL KDV Oranı : % 1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir

1. Satış Günü : 26/01/2018 günü 10:00 - 10:10 arası

2. Satış Günü : 21/02/2018 günü 10:00 - 10:10 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı 1.Kat İNEGÖL / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/73 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/11/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR