KEŞAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 94 m2 daire

KEŞAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00874324
Şehir : Edirne / Keşan
Semt-Mahalle : BEĞENDİK KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
Oda Sayısı : 2+1
: 94
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 9
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

ÖNDER 10.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/221 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
135000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.11.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
21.12.2018 10:30
Satış Yeri
:
KEŞAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI YENİ HİZMET BİNASID-BLOK 2. KAT ZABITA ODASI KEŞAN -EDİRNE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KEŞAN
İCRA DAİRESİ
2018/221 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN Özellikleri : Edirne İl, Keşan İlçe, 143 Ada, 1 Parsel, BEĞENDİK Mahalle/Köy, E Blok 9. Kat 37 Nolu Daire Nolu Bağımsız Bölüm Tapu kaydı ve bilirkişi raporuna göre mesken vasfında taşınmazın tam hissesi.
İmar Durumu: Ayrık Nizam Emsal 1,20 Hmax:33,50 Metre
Halihazır durumu: Saral City adlı konut sitesinde bulunan taşınmaz 1 antre 1 mutfak 1 salon 2 yatak odası 1 banyo -wc ve 2 adet balkon dan oluşmakta, antre koridor ıslak hacimler seramik , salon ve yatak odaları laminat parke döşeme kaplamalı, duvarlar alçı sıva üzeri saten plastik boyalı kartonpiyerli, amerikan panel iç kapı pvc ısı yalıtımlı, çift cam dış kapı pencere doğramalı, merkezi ısınma asansörlü ve çelik kapılı olduğu, alt yapı hizmetleri tamamlanmış tüm belediye hizmetlerinden yararlandığı, site içerisinde açık havuz açık çocuk havuzu su parkı çocuk parkı mini golf alanı bulunduğu belirtilmiştir.

Yüzölçümü : 94 m2

Arsa Payı : 8/4768

Kıymeti : 135.000,00 TL

KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Haciz -İpotek
1. Satış Günü : 19/11/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 21/12/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri: KEŞAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI YENİ HİZMET BİNASID-BLOK 2. KAT ZABITA ODASI KEŞAN -EDİRNE

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, vergiler satış bedelinden ödenir. 7101 sayılı sayıl İcra ve İflas kanunu ve bazı kanunlarda değişiklik yapılması hakkında kanunun 47. maddesiyle aynından doğan vergi borcunun rehin borcundan sonra geleceği hükme bağlanmış olup MADDE 47- 21/7/1953 tarihli ve 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanunun 21 inci maddesinin ikinci fıkrasının ikinci cümlesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
Gümrük resmi, bina ve arazi vergisi gibi eşya ve gayrimenkulün aynından doğan amme alacakları o eşya ve gayrimenkul bedelinden tahsilinde rehinli alacaklardan sonra gelir.”

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. İ.İ.K. 127. Mad. gereği gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı (tebliğ yapılamayan ilgililere) tebligat yerine geçer.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/221 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR