KARADENİZ EREĞLİ 2. İCRA DAİRESİ

İcradan satılık 92 m2 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00777194
Şehir : Zonguldak / Ereğli
Semt-Mahalle : BAĞLIK MAH. / KARADENİZEREĞLİ
: 92
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Oda Sayısı : 3+1
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 31.03.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/332 Esas
Muhammen Bedeli
:
175000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.06.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
16.07.2018 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Kdz Ereğli Adliyesi Giriş Kat KDZ.EREĞLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KDZ.EREĞLİ

2. İCRA DAİRESİ

2018/332 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Taşinmazin Özellikleri: Zonguldak İli, Kdz.Ereğli İlçe, Bağlık Mah. 540 Ada, 7 Parsel, Erdemir Mevkii, 8.Blok 3.Kat 8 Nolu Bağımsız Bölümde mesken niteliğindeki taşınmaz. Zonguldak ili Ereğli ilçesi Bağlık mah. Erdemir mevkii 540 ada 7 parselde kayıtlı arsa üzerinde 8 blok namlı 4 katlı betonarme apartman bulunmaktadır. Binanın bütün katları daire olarak kullanılmakta ve iskan edilmiştir. Apartmanın dışı boyalı ve çatısı örtülmüştür. Taşınmaz idari ve ticari merkeze 750-800 m. mesafededir. Etrafında alışveriş merkezleri ve özel konutlar vardır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Borçlunun hissesi tamdır. Gayrimenkulün imar durumu incelendiğinde ticari alanda ayrık nizam 4 kat(A-4) kullanım alanına sahiptir. Parselin imar parseline dönüşmesi gerekir. Satışı istenen taşınmaz binanın 3. normal katında 8 nolu bağımsız bölümdeki meskendir. Kat mülkiyeti tesis edilmiştir. Mesken giriş holü+salon+3 oda+ koridor+ mutfak+wc+banyo+ balkonlardan müteşekkil 3+1 sistemlidir. Dairenin giriş kapısı çelik ve iç kapılar prese kapı, pencere doğramaları beyaz renkli pvcden yapılmıştır. Islak hacimlerin zemini seramik döşelidir. Duvarları alçı sıva-plastik boyalıdır. Daire brüt 113 m2 net 92 m2 kullanım alanına sahiptir. Doğalgaz mevcuttur. Yapı yaklaşık 35 yıllıktır. Taşınmaz Bağlık Mah. Madenciler Sk. No:8/8 Kdz.Ereğli adresindedir.

Kıymeti : 175.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 19/06/2018 günü 14:00 - 14:10 arası

2. Satış Günü : 16/07/2018 günü 14:00 - 14:10 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Kdz Ereğli Adliyesi Giriş Kat KDZ.EREĞLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında TL. pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/332 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/03/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR