BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 91 m2 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00853489
Şehir : İstanbul / Beylikdüzü
Semt-Mahalle : KAVAKLI MAH. / BEYLİKDÜZÜ
Oda Sayısı : 3+1
: 91
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 17.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/4644 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
325000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.10.2018 15:20
İkinci Satış Günü
:
02.11.2018 15:20
Satış Yeri
:
İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2017/4644 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Satışa konu konut nitelikli, 240 bağımsız bölüm numaralı, 100/51720 arsa paylı taşınmaz tapunun Beylikdüzü İlçesi, Kavaklı (Beylikdüzü) Mahallesi, 878 Parsel numarasında kayıtlı ana taşınmaz üzerindeki yanda fotoğrafı görülen tapu kaydı itibariyle A2, zeminde ise B30 olarak adlandırılmış, 41 dış kapı numaralı blokta, 9. katta yer almaktadır. Bağımsız bölümün zemindeki kapı numarası 40 tır. Konutun yer aldığı ana taşınmaz adres olarak Beylikdüzü İlçesi, Büyükşehir Mahallesinde, İstiklal Caddesi ile Enver Adakan Caddesi, 19 Mayıs Caddesi ile Gonca Sokak arasında yer almaktadır.Satışa konu bağımsız bölümün yer aldığı blok tünel kalıp sistemiyle inşa edilmiş olup çift asansörlüdür. Yangın merdiveni de olan bloğun ortak merdiven mahalleri mermer ve karo çini kaplı olup tavan ve duvar yüzeyleri fasarit boyalıdır. Merdiven korkulukları mevcut ve demir malzemedendir. Bloğun yapılış tarzı, yapım işçiliği, çeşitli kısımlarında kullanılan malzemenin cinsi ve kalitesi nazara alındığında 2. sınıf inşaat olduğu kanaatine varılmıştır.Blok ulaşımı kolay bir bölgede yer almaktadır. D 100 karayoluna nispeten yakın konumdadır. Bloğa toplu taşım araçları ile de ulaşım imkan dahilinde olup blok; Marka City, Beylicium, Migros 5M, Koçtaş, CarrefourSa, Bauhauss, Marmara Park adlı büyük alışveriş merkezlerine, çarşı, pazara, alışveriş ve ibadet yerlerine, okul ve sağlık tesislerine nispeten yakın konumdadır. Konutun yer aldığı Büyükşehir Mahallesinin alt yapısı, yolları ve çevre düzenlemesi tamamlanmış olup mahalleye belediye ve kamu hizmetleri verilmektedir. Mahalle içerisinde çarşılar, sosyal tesisler, park ve çocuk bahçeleri, okullar mevcuttur. Mahallenin yakın komşularını Bizimkent, Adakent ve Megakent adlı toplu konutlar, Birlik, Mermerciler ile Bakırcılar ve Pirinççiler adlı sanayi siteleri teşkil etmektedir. İnceleme günü taşınmazın dış çelik kapısı çalınmakla beraber kapıyı açan olmamıştır. Bu nedenle içerisine girilemeyen taşınmazın özellikleri çevreden sorularak ve ilgili Tapu Müdürlüğü’ndeki mimari projesi incelenerek belirlenmiştir. Taşınmaz; giriş holü + koridor, salon, 2 adet balkon, mutfak, wc, 3 adet oda ve banyo + wc bölümlerinden oluşmaktadır. Net 91,10 m2 dir. Taşınmazda ıslak zeminler seramik/fayans, kuru zeminler ise laminant parke kaplıdır. İç kapılar ahşap prestir. Pencereler pvc den mamul olup çift camlıdır. Taşınmazda vitrifiye ve armatürler, anahtar, priz ve sigortalar, tezgah ve dolaplar, radyatörler tamdır.Taşınmazda doğalgaz bağlantısı mevcuttur.

İMAR DURUMU:Taşınmazın onaylı uygulama imar planında kısmen konut alanında kaldığı, kitle nizam (12, 13 ve 14 kat) imara sahip olduğu, kısmen otopark, kısmen ise imar yolu olarak planlandığı belirtilmektedir.
Kıymeti : 325.000,00 TL KDV Oranı : %1

1. Satış Günü : 03/10/2018 günü 15:20 - 15:55 arası
2. Satış Günü : 02/11/2018 günü 15:20 - 15:25 arası

Satış Yeri: İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST.

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/4644 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 06/08/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR