EDİRNE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 90 m2 daire

EDİRNE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00878939
Şehir : Edirne / Merkez
Oda Sayısı : 3+1
: 90
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 4
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

BATI EKSPRES 19.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/367 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
156,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.12.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
07.01.2019 10:00
Satış Yeri
:
İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad.No:1,Yeni Adliye Sarayı İcra Müdürlüğü Müzayede Salonu -MERKEZ/EDİRNE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
EDİRNE
İCRA DAİRESİ
2018/367 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Edirne İl, Havsa İlçe, 81 Ada, 5 Parsel, CUMHURİYET Mahalle/Köy, 2.KAT,13 Nolu Bağımsız Bölüm 951,46 m2 yüzölçümlü Arsa vasıflı ana taşınmazda yer alan 2.kat 13 nolu bağımsız bölüm, 14/196 arsa paylı olarak Yiğit Tolga DEMİRCAN adına kayıtlıdır.Zemin+2 kat+çatı katlı betonarme binanın 2. ve çatı katında kuzey cephesinde yer alan mesken; alt katta açık mutfak ile salon, üst katta 3 oda, 1 banyo, 1 teras hacimlerinden oluşmaktadır.Taşınmaz zemin+2 kat+çatı katlı betonarme binanın 2. ve çatı katında yer almaktadır. Mesken alt katta açık mutfak ile salon, üst katta 3 oda, 1 banyo, 1 teras hacimlerinden oluşmakta, iç dekorasyon tamamlanmış ve oturmaya müsait durumdadır. Mutfak 1.sınıf, 1 adet duşakabin ve banyo dolabı mevcut, iç kapılar amerikan kapı, dış kapı çelik kapı,tüm oda zeminleri laminant parke, ıslak zeminleri ve antre seramik kaplıdır.Meskenin asansörsüz ve ısınmanın merkezi sistem olduğu, mantolamasının yapıldığı, ara yola cepheli olduğu tespit edilmiştir. 4 yaşındaki bina 3B yapı sınıfına girmektedir.Bahse konu taşınmaz Edirne İstanbul D-100 Karayoluna 120mt, ilçenin ana caddesi Fatih Caddesine 200mt, Hükümet Konağına 1000mt, Belediye Başkanlığına 1100mt mesafede olup, ilçenin merkezine mesafeli yerleşim bölgesinde yer almaktadır. Çevresindeki yapılaşma tamamlanmıştır. Alt yapı hizmetleri tamamlanmış, tüm belediye hizmetlerinden yararlanmakta, toplu ulaşıma mesafeli, sosyal donatı alanlarına uzak mesafede yer almaktadır.
Adresi: Cumhuriyet Mahallesi Sümbül Sokak Taşçı Apartmanı Kat:2 Da:13 Havsa / EDİRNE,
Yüzölçümü : 90 m2 ,
Arsa Payı : 14/196,
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Taşınmaz Konut Alanı içinde kalmaktadır.
Kıymeti : 156.000,00 TL,
KDV Oranı : %1,
Kaydındaki Şerhler : Başka dosyadan haciz yoktur.
1. Satış Günü : 07/12/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 07/01/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad.No:1,Yeni Adliye Sarayı İcra Müdürlüğü Müzayede Salonu -MERKEZ/EDİRNE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/367 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR