SAMSUN 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 90 m2 daire

SAMSUN 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00840840
Şehir : Samsun / Atakum
Semt-Mahalle : ALANLI MAH. / ATAKUM
: 90
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 4
Oda Sayısı : 3+1
Yayınlandığı Gazeteler

DOĞRU VE TARAFSIZ HABER 24.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/142636 ESAS
Muhammen Bedeli
:
199771 TL
Birinci Satış Günü
:
04.10.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
31.10.2018 10:00
Satış Yeri
:
Samsun eski adliye sarayı Samsun 9. icra Müdürlüğü satış birimi mezat salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

SAMSUN 9. İCRA DAİRESİ

2016/142636 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAPU KAYDI : Samsun ili Atakum İlçesi, Alanlı Mahallesi, 1545 Ada, 4 nolu parselde Kat Mülkiyeti Kurulu ana yapının 4.katında yer alan3/30 Arsa Payına Sahip MeskenNitelikli (11) Nolu bağımsız bölümdür.

ÖZELLİKLERİ : Taşınmazın Çevresi tamamen meskun olup, Konut ve ticari amaçlı kullanılan yapılarla çevrilidir. Belediyenin tüm alt yapı hizmetlerinden faydalanır durumdadır. Düz bir arsa yapısına sahip olup, ulaşım asfalt yollarla sağlanmaktadır.Taşınmaz, Atatürk bulvarına cepheli konumdadır. Parsel Taşınmazın Tapu kayıtlarında yüzölçümü 351,30m² olup, kıymet takdir istenilen bağımsız bölümün arsa payı 3/30 olarak belirlenmiştir. Taşınmazın imar durumunun incelenmesinde 1/1000 Ölçekli uygulama imar planında Blok nizam 7 katlıyere isabet etmekte olduğu, 24/03/1986 tarih ve 51-16 sayı ile imar affı ruhsatlı olduğu bildirilmiştir. Atakum Belediyesi sınırları içerisinde yer alan taşınmaz belediyenin tüm alt yapı hizmetlerinden faydalanır durumdadır. Tüm bu özellikleri taşınmazın değerinin olumlu yönde etkilemektedir. Kıymet takdirine konu Mesken nitelikli bağımsız bölümün içerisinde keşif günü girilememiştir. Taşınmazın dış kapısının çelik kapı olduğu, ana yapıda asansörün bulunmadığı, ana yapıda doğalgaz ana hattının çekili olduğu ancak bağımsız bölüm içerisinde bağlantısının yapılmamış olduğu tespit edilmiştir. Bağımsız bölümün projesinin incelenmesinde 3 oda 1 salon mutfak banyo , Wc , antre , hol ve 1 adet balkondan müteşekkil olduğu projesinden tespit edilmiştir. Bağımsız bölümün Net kullanım alanı 90 m² olduğu bürüt alanının ise yaklaşık 113,60m² olduğu kanaatine varılmıştır.Adresi: Güzelyalı Mahallesi, 14.Sokak No:88 Atakum/SAMSUN'dur.

Kıymeti: 199.771,32 TL

KDV Oranı : %1

1. Satış Günü : 04/10/2018 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü : 31/10/2018 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : Samsun eski adliye sarayı Samsun 9. icra Müdürlüğü satış birimi mezat salonu -

--------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/142636 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/07/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR