İZMİR KARŞIYAKA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 90 m2 daire

İZMİR KARŞIYAKA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00840249
Şehir : İzmir / Karşıyaka
Semt-Mahalle : FİKRİ ALTAY MAH. / NERGİZ
Oda Sayısı : 2+1
: 90
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 20.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1269 Esas
Muhammen Bedeli
:
270000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.09.2018 10:10
İkinci Satış Günü
:
25.10.2018 10:10
Satış Yeri
:
Karşıyaka Adliyesi Ek Binası Kemalpaşa Caddesi Vakıf İş Hanı No:82/C 4.Kat Satış Odası Karşıyaka/İzmir

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARŞIYAKA
3. İCRA DAİRESİ
2017/1269 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: İzmir İli Karşıyaka İlçesi Dedebaşı Mahallesi, 32357 ada, 19 parsel, 125.34m2 yüzölçümlü arsa nitelikli taşınmazda 1/5 arsa paylı 4.kat 5 nolu bağımsız bölüm meskenin tam payı,
ADRES: Fikri Altay Mahallesi 6195 Sokak No:16 K:4 D:5 Karşıyaka/İZMİR
İMAR DURUMU: İzmir ili Karşıyaka İlçesi Tapu sicil müdürlüğü kayıtlarından İzmir ili Karşıyaka İlçesi Dedebaşı Mahallesi, 25L2A pafta, 32357 ada, 19 parsel 3m arka bahçe mesafeli, bitişik nizam 5 katlı konut adasına isabet etmektedir.
HALİ HAZIR DURUMU: Mimari projesinden mesken 2 oda 1 salon mutfak, banyo, antre, kömürlük ve balkonlardan ibarettir. 2 oda salon yer döşemesi laminant, duvarlar alçı sıvalı saten boyalı, tavan kenarları kartonpiyerli, iç kapılar amerikan panel kapı, pencere doğramaları pvc, mutfak alt ve üst dolaplı granit bankolu, banyoda duşa kabin, klozet, hilton lavabo, mutfak ve salon müşterek balkonlu, giriş kapısı çelik kapıdır. Binada asansör natamamdır. Mesken son kattadır. Binanın İnşaat ruhsatı tarihi 17.02.2012, meskenin yapı kullanma izin belgesi alınmamış, Binanın yaşı 5, betonarme yapılar için yıpranma payı %5'dir. Planlı alanlar tip imar yönetmeliğine göre meskenin brüt kullanım alanı 90.00m2, net kullanım alanı 67.21m2’dir. Yapıdaki konut sayısı 5, yapının taban alanı 105.00m2, yapının kat sayısı 5, yapının sınıfı 3 grubu B'dir.Mesken, Anadolu Caddesine 300m, Girne Ortaokuluna 1200m mesafededir. Ulaşım kolaydır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.

Kıymeti : 270.000,00 TL KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 25/09/2018 günü 10:10 - 10:20 arası 2. Satış Günü : 25/10/2018 günü 10:10 - 10:20 arası
Kaydındaki Şerhler : Dosyamızda bulunan tapu kaydındaki gibidir.
Satış Yeri : Karşıyaka Adliyesi Ek Binası Kemalpaşa Caddesi Vakıf İş Hanı No:82/C 4.Kat Satış Odası Karşıyaka/İzmir
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SATIŞ ŞARTLARI :
1- Taşınmazın birinci açık arttırması Günü yukarıda belirtilen saat aralığında Karşıyaka 3. İcra Müdürlüğü'nde (Karşıyaka Adliyesi Ek Binası Kemalpaşa Cad. Vakıf İşhanı No :82/C, 4.KAT SATIŞ ODASI, Karşıyaka / İZMİR) açık artırma sûretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada takdir edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderleri toplamını geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci ünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da takdir edilen kıymetinin %50'sini ve varsa rüçhanlı alacaklıların alacağını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin taşınmazların tahmin edilen kıymetlerinin %-20'si nispetinde Türk Lirası olarak pey akçesi veya milli bir bankanın teminat mektubunu tevdi etmeleri, elektronik ortamda teklif vererek artırmaya katılacakların teminat göstermeleri gerektiği ve elektronik ortamda teklif vereceklerin taktir edilen kıymetin %20’si nispetinde teminatı Vakıfbank Karşıyaka Şubesi TR890001500158007290494284 no'lu IBAN'ına dosya numarası ve ihale katılımcısının ismi yazılarak yatırılması ve yatırıldığına dair dekontun satış saatinden önce ibraz etmeleri veya bu miktar kadar milli bir bankanın teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olması ve 805 sayılı Kanun'un 1. Maddesine göre "döviz" teminat olarak kabul edilmez.Vekaletname ile ihaleye katılacak ilgililerin vekaletname aslı veya noter tasdikli suretini ibraz etmeleri,
Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, tapu alım harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler ve tapu satım harcı satış bedelinden ödenir. KDV oranlarında bir değişiklik olması halindebu orandan veya yetkili makamlarca başka bir orandan alınmasına karar verilmesi halinde aradaki fark ile buna ilişkin faiz ve cezaları İhale alıcısı tarafından yatırılacaktır.
3-Taşınmazı satın alanlar, ihaleye alacağına mahsuben iştirak etmemiş olmak kaydıyla, ihalenin feshi talep edilmiş olsa bile, satış bedelini derhal veya İİK.m.130. maddeye göre verilen süre içinde nakten ödemek zorundadırlar.
4-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Satışı iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1269 Esas sayılı dosya numarasıyla Müdürlüğümüze başvurabilirler.
7-Satış ilanı ilgililerin adreslerine tebliğe gönderilmiş olup, işbu satışın gazetede yayınlanan ilanı, adreste tebligat yapılamaması veya adresleri bilinmeyenler ile tapuda adresi olmayanlar için İİK.127. Maddesi gereğince tebliğ yerine kaim olmak üzere, Tebliğ ve ilan olunur. 12/07/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR