KONYA 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 90 m2 daire

KONYA 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00835277
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : SİLLE MAH. / MİMARSİNAN
Oda Sayısı : 3+1
: 90
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

ANADOLU TELGRAF 10.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4166 Esas
Muhammen Bedeli
:
180000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.08.2018 14:35
İkinci Satış Günü
:
13.09.2018 14:35
Satış Yeri
:
Konya Adalet Sarayı, B Blok, Zemin Kat Z18-19 İcra Daireleri Mezat Salonu, KARATAY / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA12. İCRA DAİRESİ
2018/4166 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Selçuklu İlçe, 13678 Ada, 8803 Parsel, SİLLE Mahalle/Köy, 2 Nolu Bağımsız Bölüm Ana taşınmaz Selçuklu İlçesi Dumlupınar Mahallesinde bulunmakta olup, bölgede yoğun olarak mesken, yer yer de binaların zemin katlarında işyerleri bulunmaktadır. Bölgenin altyapı çalışmaları tamamlanmış olup, şehre uzak, alışveriş merkezlerine ve toplu taşıma araç duraklarına biraz uzak konumdadır. Ana taşınmaz üzerinde tek blok halinde 4 katlı, her katında 2 daire olmak üzere 8 daireli yapı bulunmaktadır. Satışa konu daire zemin kat 2 numaralı bağımsız bölüm olup, brüt 137 m2, net ise yaklaşık 90 m2 dir. Daire 3 oda, salon, mutfak, antre, lavobo-wc, banyo, soyunma odası, duş ve 2 balkondan oluşmaktadır. Mutfak balkonu cam balkon ile kapatılmıştır. Giriş kapısı çelik, iç kapılar amerikan panel kapı, pencereler PVC, çift camlı ve korkulukludur. Salon ve oda zeminleri laminant kaplama, antre, mutfak ve ıslak zeminler seramik kaplama, lavobo, banyo ve wc duvarları tavana kadar fayans kaplamadır. Salon, antre, oda ve mutfak duvarları alçı sıva plastik boyalıdır. Antrede ahşap dolaplı vestiyer mevcuttur. Lavoboda dolaplı hilton lavobo, banyoda klozet vardır. Tüm tavanlar kartonpiyer yapılıdır. Lavobo-wc ve banyoda taşyünü asma tavan bulunmaktadır. Dairenin ısınma şekli bireysel kombi kaloriferli ve doğalgazlıdır. Daire Kuzey ve batı cephelidir.

Adresi : Dumlupınar Mahallesi, İstisna Sokak, Kardelen Sitesi 5/2 SELÇUKLU\KONYA

Yüzölçümü : 703,12 m2

Arsa Payı : 82/703

İmar Durumu : 4 Kat Blok Mesken sahasına isabet etmektedir.

Kıymeti : 180.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Dosyasında.

1. Satış Günü : 16/08/2018 günü 14:35 - 14:40 arası

2. Satış Günü : 13/09/2018 günü 14:35 - 14:40 arası

Satış Yeri : Konya Adalet Sarayı, B Blok, Zemin Kat Z18-19 İcra Daireleri Mezat Salonu, KARATAY / KONYA

---------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4166 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR