İZMİR 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 87 m2 daire

İZMİR 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00873352
Şehir : İzmir / Buca
Oda Sayısı : 3+1
: 87
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Bulunduğu Kat : 4
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 07.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/3415 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
180000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.11.2018 09:40
İkinci Satış Günü
:
28.12.2018 09:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
3. İCRA DAİRESİ
2016/3415 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :İzmir İl, Buca İlçe, 7337 Ada, 1 Parsel, TINAZTEPE Mahalle/Köy, 16 Nolu Bağımsız Bölüm, 87 m2 yüzölçümü, Taşınmaz tarif olarak Buca’ya çevre yolundan Doğuş Caddesi üzerinden girildiğinde ilk sola, Hoca Ahmet Yesevi Caddesine girip ilerden sola, 206/40 Sokağa dönünce sol koldaki 3 bloklu sitede yer alır. Taşınmazın bulunduğu site tam bir ada şekliden olup 206/40, 206/33, 206/43 ve 206/64 Sokaklarla çevrelenmiştir. Taşınmaz Buca merkezde, Yıldız Mahallesindedir ve Dokuz Eylül Üniversitesi Kaynaklar Yerleşkesi’ne 1 km. mesafededir. Özellikle öğrenciler ve aileleri tarafından tercih edilen, sürekli canlı ve hareketli bir bölgede yer alır. Taşınmaza otobüsle ve dolmuşla ulaşım imkanı mevcuttur.Konu meskenin yer aldığı ana gayrimenkulde kat irtifakı kuruludur. Konu site 3 bloktan ve toplam 94 adet bağımsız bölümden meydana gelmektedir. Sitede açık otopark mevcut olup yüzme havuzu, güvenlik gibi donatılar mevcut değildir. Sitenin peyzajı vasattır. Blokta asansör ve doğalgaz tesisatı mevcuttur. Konu mesken yerinde ve projesine göre 3+1 olup net 87m2, brüt (duvarlar dahil) 100m2 alana sahiptir. Mesken salon, mutfak, 3 oda, banyo-wc, wc, antre ve 2 balkondan oluşmaktadır. Meskende salon ve odalarda zeminler laminat parke, duvarlar ve tavanlar plastik boyalıdır. Mutfak, banyo, hol ve balkonlarda zeminler granit kaplıdır. Banyoda duvarlar fayans kaplıdır, duşkabinli küvet, klozet ve lavabo mevcuttur. Mutfakta hazır mutfak dolabı mevcuttur. Meskenin dış kapısı çelik kapı, oda kapıları amerikan kapı, pencereleri PVC doğramadır. Meskenin ışıklığa bakan mahali bulunmamaktadır. Meskenin genel olarak bakımlıdır. Mesken Batı ve Güney olmak üzere 2 cephelidir . Konu taşınmaz sahibi tarafından mesken olarak kullanılmaktadır.Buca Tapu Müdürlüğünde tarafımca incelenen ekteki kat irtifakı projesinde yer alan yapı ruhsatı kaşesine göre sitenin 1993 yılında yapı ruhsatı aldığı saptandığından Uluslararası Değerleme Standartları ve Sermaye Piyasası Mevzuatına göre binanın inşaatının 1994 yılında bittiği varsayılarak konumuz mesken 24 yaşında kabul edilmiştir.

Açık Adres : 206/40 Sokak No:21 B Blok Kat:4 D:16 Buca / İZMİR
Adresi : 206/40 Sokak No:21 B Blok Kat:4 D:16 Buca / İZMİR
Yüzölçümü : 87 m2
Arsa Payı : 39/3584
İmar Durumu :Buca Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğünün dosyada yer alan 09.02.2018 tarih, 320 sayılı yazısına göre konu parsel ayrık nizam, 4 kat olmak üzere konut imarlıdır.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 28/11/2018 günü 09:40 - 09:50 arası
2. Satış Günü : 28/12/2018 günü 09:40 - 09:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, KDV ORANINDA SATIŞ ÖNCESİNDE VE SONRASINDA YAPILACAK DEĞİŞİKLİKLERDEN DOĞACAK FARKLARDAN İHALE ALICISI SORUMLUDUR, FARKI ÖDEMEYE DE MECBURDUR, 1/2 tapu harcı iletişim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Satılacak gayrimenkûl ipotekten kaynaklı olması halinde 6183 sayılı Kanunun 21. Maddesi hükmünce ipotekten artan miktar olması durumunda Esas İcra Dairesi tarafından ödenecektir. )
3-Taşınmazı satın alanlar ihaleye alacağına mahsuben iştirak etmemiş olmak kaydıyla ihalenin feshi talep edilmiş olsa bile satış bedelinin derhal veya İİK. Madde 130 gereğince verilen süre içinde nakden ödemek zorundadırlar.
4- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7-İş bu satış ilanının gazetede yayınlanan ilanı , tapuda adresi olmayanlar için İİK madde 127 gereğince tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan ve tebliğ olunur.
8-TAŞINMAZIN KONUT FİNANSMANINDAN KAYNAKLI OLMASI HALİNDE KDV VE DAMGA VERGİSİ MUAFİYETİ SADECE DOSYA ALACAKLISI İÇİN GEÇERLİ OLUP, İHALE ALICISI ÜÇÜNCÜ KİŞİLER SADECE KDV'DEN MUAFTIR. 8- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/3415 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR