GAZİOSMANPAŞA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 85 m2 daire

GAZİOSMANPAŞA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00860376
Şehir : İstanbul / Arnavutköy
Semt-Mahalle : BOĞAZKÖY İSTİKLAL MAH. / BOĞAZKÖY
Oda Sayısı : 2+1
: 85
Yayınlandığı Gazeteler

HALKIN GAZETESİ BİRGÜN 09.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/892 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
190,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.10.2018 15:00
İkinci Satış Günü
:
14.11.2018 15:00
Satış Yeri
:
GAZİOSMANPAŞA 1.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KORİDORU/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GAZİOSMANPAŞA 1. İCRA DAİRESİ

2018/892 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl,Arnavutköy İlçe,4752 Ada,4 Parsel,Boğazköy Mah. Arnavutköy Yolu Mevkii, 2 Nolu Bağımsız Bölüm Borçlu adına tam hisse ile kayıtlıdır.Taşınmazın bulunduğu bina bodrum kat+zemin kat+3 normal kat olmak üzere toplam beş katlıdır.Yapıda bir adet asansör bulunmakta olup ısınma sistemi doğalgaz yakıtlı kombili kalorifer tesisatıdır.Bölgede 4-5 katlı konut nitelikli yapılaşma yaygın olup kamu hizmetlerinden tam olarak istifade edilmektedir.Taşınmaz 1.normal katta konumludur.Mimari projeye göre 2 adet oda,salon,kiler,mutfak,banyo-tuvalet (ayrı) ve bir adet balkon bulunan taşınmaz yaklaşık 85,00 m2 brüt alana sahiptir.Taşınmazda zeminler;salon ve odalarda ahşap parke,mutfak,koridor,balkon ve banyoda seramik kaplamadır.Ahşap mutfak dolapları ve mermer mutfak tezgahı mevcuttur.Duvarları plastik boyalıdır.Banyo tuvalet duvarları seramik kaplıdır.Taşınmazın giriş kapısı çelik,iç kapıları ahşap kapı,pencereleri PVC mamuldendir. Isınması doğalgaz yakıtlı kombi ile sağlanmkatadır. mİmari projede kiler olarak gösterilen alan fiili olarak yatak odası ile birleştirilmiş olup salon olarak kullanılmaktadır.
Yüz ölçümü : 156,54 m2
Arsa Payı : 1850
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Arnavutköy Merkez ve çevresi uygulama imar planında emsal:1,10 Hmaks:4 kat konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur
1. Satış Günü : 17/10/2018 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 14/11/2018 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : GAZİOSMANPAŞA 1.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KORİDORU/İSTANBUL
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/892 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR