BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 84 m2 daire

BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00804985
Şehir : İstanbul / Beylikdüzü
Semt-Mahalle : YAKUPLU MAH. / YAKUPLU
Oda Sayısı : 1+1
: 84
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

VATAN 17.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/795 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
250000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.07.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
07.08.2018 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BÜYÜKÇEKMECE
2. İCRA DAİRESİ

2017/795 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Beylikdüzü İlçe, 545 Ada, 5 Parsel, YAKUPLU Mahalle/Köy, 1. blok, 28 nolu bağ.bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz İstanbul İli, Beylikdüzü İlçesi, Yakuplu Mahallesi, Hürriyet Bulvarı, No:155/1, New Port Sitesinde kain, 545 ada, 5 nolu parselde kayıtlı, 1. Blok binanın, 4. katta, 34/13428 arsa payına tefrikli (28) nolu Daire?nin tamamıdır. Ana Gayrimenkul :Söz konusu parsel üzerindeki 4 adet konut bloğu ve 1 adet işyeri bloğu, New Port Sitesi olarak adlandırılmıştır. Site içinde yüzme havuzu, kamelya, çocuk parkı ve kapalı otopark alanı bulunmaktadır. Taşınmaz konum olarak, Beylikdüzü Kaymakamlığı ve Tapu Sicil Müdürlüğünün hemen karşısında yer almaktadır. D-100 Karayoluna 2 km mesafededir. Yakuplu İlkokulu yürüme mesafesinde olup toplu taşıma ile ulaşım rahat yapılabilmektedir. Konu taşınmazın bulunduğu Blok; 2 Bodrum+ Zemin+9 Normal katlı olarak betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Blok takribi 8 yıllıktır. (28) Numaralı Daire:1. Bloğun, 4. katında ve kuzey cephesinde yer almaktadır. Kiracı tarafından Genç İş Adamları Derneği (Beygiad) olarak büro amaçlı kullanılmaktadır. Daire; 1 adet oda, salon, açık mutfak, banyo, antre ve balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Malzeme özelliği olarak ; Salon ve odaların yer döşemesi, laminat parke, duvarlar saten boya, tavanlar kartonpiyerli olup salon tavanı asma tavan gömme spotludur. Mutfak dolapları laminat, tezgah granittir. Ankastre ürünler bulunmamaktadır. Banyoda vitrifiye malzemesi olarak kabinli küvet, hilton lavabo ve klozet bulunmaktadır. Pencereler PVC doğramadır. İç kapılar amerikan panel, dış kapı çeliktir. Girişte diyafon ve sabit portmanto mevcuttur. Isıtma amaçlı olarak kombi sistem petekli kalorifer tesisatı kullanılmaktadır. Mutfak ve salon kısmen duvar ile ayrılmıştır. Daire iş yeri kullanımına uygun olarak döşenmiş olup standart malzeme özelliklerine sahiptir. Dairenin Brüt alanı: 84,00 m2, net alanı 67,00 m2 dir.

Adresi : Yakuplu Mah. Hürriyet Bulvarı, No:155/1, New Port Sitesi Beylikdüzü / İSTANBUL
Yüzölçümü : 13.427,74 m2Arsa Payı : 34/13428
İmar Durumu : Var, Kat sayısı 10, İnşaat tarzı Emsal:2.20, Hmax: Blok nizam 10 kat yapılaşma şartı ile "Ticaret+konut" alanı olarak planlanmıştır.

Kıymeti : 250.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer:Tapu kaydındaki gibidir Kira Şerhi : TEDAŞ lehine 99 yıllığına

1. Satış Günü : 11/07/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 07/08/2018 günü 14:00 - 14:05 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesini Büyükçekmece 2. İcra Müdürlüğü T. Vakıflar Bankasındabulunan TR420001500158007290494645 İBAN numaralı hesabımıza T.C kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılması veya bu miktar kadar milli bir bankanın “şartsız, kesin ve süresiz” teminat mektubunu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanları Müdürlüğümüzde bulunan POS cihazından yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olmasıve 805 sayılı Kanun'un 1. maddesine göre “döviz” teminat olarak kabul edilmez. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK.127.Md. GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanentebliğ olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/795 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/05/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR