BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 81 m2 daire

BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00805002
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : MEHTERÇEŞME MAH. / MEHTERÇEŞME
Oda Sayısı : 2+1
: 81
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 17.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/3783 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
140000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.07.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
09.08.2018 14:30
Satış Yeri
:
MEZAT SALONU Büyükçekmece Adliye Ek binası yanı Silivri (e-5) yolu üzeri Aymerkez AVM karşısı Büyükçekmece / İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ

2017/3783 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :İstanbul, Esenyurt, 1059 Ada, 8 Parsel, Esenyurt Köyü, Kolağılı Mevkii, 2. bodrum kat E bağ. böl. 1 nolu satışa konu taşınmaz; ANA GAYRİMENKUL: Taşınmazın bulunduğu parsel üzerinde Gümüşoklar Apartmanı olarak adlandırılmış, 6 girişli blok bulunmaktadır. Gümüşoklar Apartmanı E giriş olarak adlandırılmıştır. Taşınmaz konum olarak, Ufuk Caddesi ile bağlantılı 1935. Sokağa cepheli olarak yer almatadır. Taşınmaz D-100 Karayolu,Bauhaus,Metrobüs gibi toplu taşıma imkanlarına ve alış veriş merkezlerine 1 KM mesafededir.Yakın çevresinde Mehmet Coşkun Camii,Yusuf Akdaş İlkokulu,Yusuf Özvatan Ortaokulu ve orta gelir seviyesine hitap eden Bitişik nizam yapılar bulunmaktadır. Konu taşınmazın bulunduğu Bina; İki Bodrum+Zemin+3 normal+Çatı katlı betonarme karkas sistemli inşa edilmiştir. Bina 8 yıllık olup dış cephe mantolaması yapılmıştır.Binanda kapalı otapark ve asansör bulunmaktadır.(1)NUMARALI MESKEN:E girişli binanın 2. Bodrum katında ve kuzey cephesinde yer almaktadır. Bina girişi 1. Bodrum kattan sağlandığında daire mahallinde 1. Bodrum kat görünümündedir. Daire ara konumda olduğundan pencereleri doğu ve batı cephelerine bakmaktadır.Kirazı tarafından kullanılmaktadır.Mesken ;2 adet oda,salon,mutfak,banyo,Wc,antre ve hol hacimlerinden oluşmaktadır.Teras kullanım kapısı açılmamıştır. Malzeme özelliği olarak; Salon ve odaların yer döşemesi laminat parke,duvarlar dekoratif saten boya,tavanlar kartonpiyerlidir. Mutfak dolapları laminat tezgah giranittir.Banyodavitrifiye malzemeleri bulunmaktadır. Pencereler PVC doğrama olup,ferforje korkuluk bulunmaktadır.İç kapılar amerikan panel dış kapı çeliktir. Dairede kombi sistempetekli kolorifer tesisatı kullanılmaktadır. Daire standart malzeme özelliklerine sahiptir. Daire içi arka kısımda teras kullanım imkanı mevcut olup,dairede terasa geçiş için kapı bulunmamaktadır. Meskenin brüt alanı; 81,00 M2, net alanı; 64,40 M2'dir.

Adresi:İstanbul,Esenyurt,Mehterçeşme Mah. Ufuk Cad. 1935.Sok.No:13/1 Gümüşoklar Apt. kain
Yüzölçümü : 1.603,74 m2
Arsa Payı : 16/1600
İmar Durumu : İ.B.B Meclisi'nin 12.09.2013 onay tarihli Esenyurt Tem Güneyi2. Etap 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı'nda Taks:0.50,Kaks:2.00 yapılaşma şartı ile ''Konut'' alanında kaldığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %1 ise de (5582 Sayılı yasanın 35. Maddesi ile 3065 sayılı KDV Kanunu'nun 17. Maddesinin 4. Fıkrasına eklenen (ş) bendi uyarınca, takibe konu borç; kredi konut finansmanından kaynaklandığından KDV'den istisnadır.
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydında olduğu gibidir.

1. Satış Günü : 12/07/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 09/08/2018 günü 14:30 - 14:35 arası

Satış Yeri : MEZAT SALONU Büyükçekmece Adliye Ek binası yanı Silivri (e-5) yolu üzeri Aymerkez AVM karşısı Büyükçekmece / İstanbul
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma
gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesini Büyükçekmece 2. İcra Müdürlüğü T. Vakıflar Bankasındabulunan TR420001500158007290494645 İBAN numaralı hesabımıza T.C kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılması veya bu miktar kadar milli bir bankanın “şartsız, kesin ve süresiz” teminat mektubunu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanları Müdürlüğümüzde bulunan POS cihazından yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olmasıve 805 sayılı Kanun'un 1. maddesine göre “döviz” teminat olarak kabul edilmez. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV ( yukarıda açıklandığı gibidir. ),1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK.127.Md. GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanentebliğ olunur. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/3783 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/05/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR