URLA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 80 m2 konut

URLA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00862518
Şehir : İzmir / Urla
Oda Sayısı : 2+1
: 80
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 14.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/757 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
557,027 TL
Birinci Satış Günü
:
15.11.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
11.12.2018 14:30
Satış Yeri
:
Belediye Mezat Salonu - Hacıisa Mah. Belediye İş Hanı No:3/9 URLA / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
URLA
İCRA DAİRESİ
2017/757 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Tapuda İzmir ili Urla ilçesi Zeytin alanı Mahallesi Biçer alanı Mevkii 306 parsel sayılı 5.512,90 m² alanlı "Tarla" nitelikli ana gayrimenkul üzerinde bulunan 4/228 arsa paylı F blok Zemin kat,Bağımsız Bölüm No : 4 Bağımsız Bölüm Nitelikliği: Mesken olan tam hisse ile tapuda borçlu adına kayıtlıdır. Taşınmazın İsmet İnönü Bulvarı üzerinde bulunduğu ve belediye ve altyapı hizmetlerinden tam olarak yararlandığı tespit edilmiştir. Taşınmazın site içerisinde olup Yüzme havuzu bulunmaktadır. 2 katlı, üzeri çatı katı bulunan betonarme bina olan F Blokta Zemin kat 4 nolu bağımsız bölüm olup 80,28 alanlı olduğu, söz konusu bağımsız bölüm 2 adet oda, 1 adet salon, 1 adet mutfak ( Açık Mutfak, Mutfak ve salon birlikte kullanılmaktadır.)1 adet ebeveyn banyosu ve 1 adet Banyo-WC'den oluşmaktadır.Dış kapı çelik kapıdır. Bütün doğramaların PVC malzeme veçift cam ısıcam kullanılmış,Bina alçı sıvalıdır. İç cephe alçı sıvalıdır. Dış Cephede granit kaplama mevcuttur. Mutfak Antre ve Banyo Seramiklerinin döşenmiş olduğu, Salon ve Odayer döşemelerinin döşenmemiş olduğu mutfak dolaplarının yapılı olmadığı, Isıtma sistemi olarak yerden ısıtma yapılmış olduğu binanın mevcut haliyle %90 seviyede olduğu olduğu, taşınmaz belediye ve altyapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Urla Merkeze 9 km, M Fevzi Çakmak Bulvarına 350 metre, denize 500 metre uzaklıktadır. Etrafında bahçeli dubleks müstakil villalar ve siteler mevcut taşınmazın içerisinde ve havuzlu olduğu bilirkişi raporundan anlaşılmıştır.

Adresi : Çamlıçay Mahallesiİsmet İnönü Bulvarı No: 134-F D:4 Urla / İZMİR
Yüzölçümü : 5.512,90 m2 Arsa Payı : 4/228
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Zeytinalanı Revizyon uygulama imar planında Ayrık Nizam 2 kat maks Taks : 0,40 Kasks: 0,80 olmak üzere konut alanı planlıdır.

Kıymeti : 557.027,18 TL KDV Oranı : %1

1. Satış Günü : 15/11/2018 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 11/12/2018 günü 14:30 - 14:40 arası

Satış Yeri : Belediye Mezat Salonu - Hacıisa Mah. Belediye İş Hanı No:3/9 URLA / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Satış ilanı tebliğ edilemeyen ilgililereİİK 127maddesi uyarınca gazete ilanı ve E ilanın tebliğ yerine geçecektir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/757 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR