MARMARİS 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 80 m2 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00811020
Şehir : Muğla / Marmaris
Semt-Mahalle : ARMUTALAN MAH. / MARMARİS
Oda Sayısı : 2+1
: 80
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

MANŞET 25.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/400
Muhammen Bedeli
:
291539 TL
Birinci Satış Günü
:
19.07.2018 11:10
İkinci Satış Günü
:
15.08.2018 11:10
Satış Yeri
:
Marmaris Belediyesi Kapalı Pazar Yeri Üstü Mezat Salonu - Kemeraltı Mah. 114. Sok. No:2 Marmaris / Muğla

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MARMARİS
1. İCRA DAİRESİ

2016/400 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Marmaris İlçe, Armutalan köyü, Bakacak mevkii 434 parselde kayıtlı 1.995,81 m2 Arsa niteliklikli ana taşınmaz üzerindeki C Blok isimli yapının Zemin kat Konut nitelikli 1/10 arsa paylı 1 nolu bağımsız bölümün satılarak paraya çevrilmesine karar verilmiştir. Site 5 (A, B, C, D ve E blok) bloktan oluşmakta olup, C blok Nilüfer olarak adlandırılmıştır. C Blok zemin katta dava konusu taşınmazın iki adet yatak odası, bir banyo-WC, salon, mutfak ibaret olduğu, salon ve yatak odaları zeminlerinin lamine parke, duvarlarının alçı sıva üstü boyalı, tavanda kartonpiyer yapılı oldu, diğer alanların seramik, banyoda duvar ve yerlerin seramik kaplı olduğu görülmüştür. daire giriş kapısıahşap ve oda kapıları ahşap pres kapıdır. pencereleri ahşap görünümlü PVC çift cam, mutfak dolapları ahşap, tezgahı mermerit malzeme olup, mutfakta tezgah ve dolap arasının seramik kaplıdır. Banyo içinde lavabo, klozet, duş bulunmaktadır. iki katlı yapının çatısı kiremit kaplı olup, bahçesi peyzajı yapılı ve bakımlı durumdadır. yapı yaklaşık 12 yaşındadır. Zemin kat C1 nolu dairenin kapalı kullanım alanının yaklaşık 80,00 m2 olduğu görülmüştür. Çevrisinde yerleşmiş villa tipi konutlar olup, sakin ve nzih bir durumdadır. yakında cami okul, alışveriş marketleri gibi ticari ve sosyal donatılar mevcuttur. gayrimenkul tüm belediye hizmetelrinden ve altyapısından yararlanmaktadır. Tamir/tadilat gerektirmeden kullanıma hazır/uygun durumdadır. sitenin hemen önünde belediyeye ait bir çocuk parkı bulunmaktadır.

Adresi : Armutalan Mahallesi, 347. Sokak, Canevler Sitesi, Merkez Mah. No:23, C Blok Zemin Kat 1 Nolu Bağımsız Bölüm Marmaris / MUĞLA

İmar Durumu :, İnşaat tarzı Gelişme konut alanı olarak tanımlanmış olduğu ve yaşılaşma koşulu olarak; Ayrık Nizam 2 kat, TAKS: 0,20 ve KAKS: 0,40 olarak belirlendiği,

Kıymeti : 291.539,10 TL

KDV Oranı : %1

1. Satış Günü : 19/07/2018 günü 11:10 - 11:15 arası

2. Satış Günü : 15/08/2018 günü 11:10 - 11:15 arası

Satış Yeri : Marmaris Belediyesi Kapalı Pazar Yeri Üstü Mezat Salonu - Kemeraltı Mah. 114. Sok. No:2 Marmaris / Muğla
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/400 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/05/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR