ERDEMLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 80 m2 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00726964
Şehir : Mersin / Erdemli
Semt-Mahalle : MERKEZ MAH. / ERDEMLİ
: 80
Oda Sayısı : 1+1
Yayınlandığı Gazeteler

ÇAĞRI 03.01.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/959 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
60000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.03.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
09.03.2018 10:00
Satış Yeri
:
Erdemli İcra Müdürlüğü Dairesi - Erdemli/MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C.
ERDEMLİ İCRA DAİRESİ

2016/959 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Erdemli İlçe, 165 Ada, 141 Parsel, MERKEZ Mahalle/Köy, KUYULDAK Mevkii, B Blok Zemin Kat 1 Nolu Bağımsız Bölüm Binaların kullanılış tarzlarına göre yapılan ayrımda söz konusu bu bağımsız bölüm, Konut sınıfına girmektedir.Binaların inşaat nevilerine göre yapılan ayrımda: Binaların taşıyıcı sistemleri esas alınmak suretiyle belirlenen inşaat nevi lerine ve yapım tekniğine göre söz konusu yapı, Betonarme karkas bina sınıfına girmektedir.Çevresinin büyük oranda yapılaşmış olduğu ve ulaşım sorununun olmadığı görülmektedir. Belediyenin tüm alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.Söz konusu yapı orta sınıf kalite ve özellikte malzeme ve işçiliğe sahiptir. Binanın yapılış tarzı, işçiliği, çeşitli kısımlarında kullanılan malzemenin cinsi, kalitesi ve benzeri hususlar nazara alınarak yapılan Bina Sınıflandırmasına göre bu yapı, İkinci sınıf inşaat sınıfına girmektedir.Bahse konu taşınmaz; Zemin+3 katlı betonarme bir yapı içinde olup, zemin katta bulunmaktadır. Ana merdiven dairesinden de giriş olmasına rağmen, mevcutta dış cephede bulunan balkondan da daireye giriş açılmıştır. İlgili bağımsız bölüm; 1 adet mutfak, 2 adet oda, 1 adet balkon ve banyo+wc mahallerinden oluşmaktadır; kuzey ve doğu cephelidir. Islak hacmin yer döşeme kaplaması seramik olup, duvarlar yerden 2m yüksekliğe kadar fayans kaplıdır. Bu meskenin yer döşeme kaplaması seramik, duvar ve tavanlar ise kumlu sıva üzeri boyalıdır. Dairenin giriş kapısı demir panjur kapı ve ahşap kapı olup, iç kapı kanat, kasa ve pervazları yine ahşap doğramadır; ayrıca pencereler pvc doğramadır. Mutfakta tezgah altı ve üstü dolapları, tezgah üstü mermer imalatları tamdır. Ayrıca dairenin sıhhi tesisat ve elektrik tesisat işleri tamdır. Genel itibari ile bakımsızdır. İlgili dairenin brüt oturumu 80 m²dir.
Adresi : Merkez Mahallesi Kamil Başaran Sokak No:8 Yalı Apartmanı B Blok Kat: Zemin No: 1Erdemli / MERSİN
Yüzölçümü : 80 m2
Arsa Payı : 25/1324
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 60.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Detaylar dosyasında mevcuttur
1. Satış Günü : 14/03/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 09/04/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Erdemli İcra Müdürlüğü Dairesi - Erdemli/MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/959 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/12/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR