BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 77 m2 daire

BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00874304
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : YEŞİLKENT MAH. / MEHTERÇEŞME
Oda Sayısı : 2+1
: 77
Yayınlandığı Gazeteler

TÜNAYDIN 10.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/5351 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
170000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.11.2018 11:15
İkinci Satış Günü
:
28.12.2018 11:15
Satış Yeri
:
E-5 Karayolu Üzeri, Aymerkez AVM Karşısı, Büyükçekmece Adliyesi Ek-Binası yanı "İcra Daireleri Mezat Salonu" Büyükçekmece / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ

2017/5351 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz ; İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Yeşilkent Mahallesi, Hacı Bayram Veli Caddesi, 1797. Sokak, No:5, Özen Apartmanı'nda kain, 1387 ada, 1 nolu parselde kayıtlı binanın, zemin katta, 200/3570 arsa payına tefrikli (4) nolu Konut'un tamamıdır.

Ana Gayrimenkul:Söz konusu parsel üzerinde bitişik nizamda, köşe konumlu, Özen Apartmanı olarak adlandırılmış bina bulunmaktadır. Taşınmaz konum olarak, Hacı Bayram Veli Caddesi ile bağlantılı 1797. Sokağa cepheli olup, Kuba Camii'nin hemen doğu bitişiğinde yer almaktadır. Nazım Hikmet Bulvarına 350 m, Devlet Hastanesine 800 m, D-100 Karayolu ve Metrobüse 2 km mesafede bulunmaktadır. Yakın çevresinde Gaziler Parkı, Stadyum, İnnovia 2 Sitesi, İhsan Nakipoğlu İmam Hatip Lisesi, İmamhatip Ortaokulu, Kuba Camii ve benzer nitelikte orta ve orta altı gelir seviyesine hitap eden bitişik nizam yapılar bulunmaktadır. Sağlık ocağı, sosyal alanlar ve toplu taşıma araçları ile ulaşıma yürüme mesafesindedir. Konu taşınmazın bulunduğu Bina; 2 Bodrum+Zemin+4 Normal katlı olarak betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Bina takribi 6 yıllık olup, dış cephe mantolaması yapılmıştır. Asansör bulunmaktadır.

(4) Numaralı Konut:Binanın zemin katında ve doğu cephesinde yer almaktadır. Bina girişi bodrum kattan sağlandığından daire mahallinde 1. kat görünümündedir. Kuzeyden pencereleri sokak cephesine bakmaktadır. Kiracı tarafından kullanılmaktadır. Konut;2 adet oda, salon, mutfak, banyo-wc, hol ve 1 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Malzeme özelliği olarak ; Salon ve odaların yer döşemesi laminat parke, duvarlar saten boya, tavanlar kartonpiyerlidir. Mutfak dolapları laminat, tezgah granittir. Banyoda vitrifiye malzemesi olarak duşakabin, klozet ve lavabo bulunmaktadır. Pencereler PVC doğramadır. İç kapılar amerikan panel, dış kapı çeliktir. Dairede ısıtma amaçlı olarak kombi sistem petekli kalorifer tesisatı kullanılmaktadır. Balkon PVC doğrama ile kapatılmıştır. Daire standart malzeme özelliklerine sahiptir.Konutun Brüt alanı : 77,94 m2, Net kullanım alanı : 63,00 m2. dir.

Adresi : Yeşilkent Mahallesi, Hacı Bayram Veli Caddesi, 1797. Sokak, No:5, Özen Apartmanı, D:4 Esenyurt / İSTANBUL
Yüzölçümü : 357,19 m2
Arsa Payı : 200/3570
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında, Bitişik Nizam, 5 Kat yapılaşma şartı ile 'Konut' alanında kaldığı belirtilmiştir.

Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : %1

1. Satış Günü : 29/11/2018 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 28/12/2018 günü 11:15 - 11:20 arası

Satış Yeri : E-5 Karayolu Üzeri, Aymerkez AVM Karşısı, Büyükçekmece Adliyesi Ek-Binası yanı "İcra Daireleri Mezat Salonu" Büyükçekmece / İSTANBUL

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/5351 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR