TOKAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 76 m2 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00738485
Şehir : Tokat / Merkez
: 76
Oda Sayısı : 2+1
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRSÖZ 19.01.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/5827 ESAS
Muhammen Bedeli
:
140101 TL
Birinci Satış Günü
:
21.02.2018 15:30
İkinci Satış Günü
:
21.03.2018 15:30
Satış Yeri
:
Tokat Barosu Sosyal Tesisleri - Tokat Adliye Karşısı

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TOKAT 2. İCRA DAİRESİ
2016/5827 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Tokat ili, Merkez ilçesi, Yeni Tabakhane Mahallesi, Vakıf Sokak mevkiinde tapunun; Pafta no: 5, Ada no:114, Parsel no: 95 de 369,00 m² yüzölçümlü arsa üzerinde yapılı kargir apartman 1. katında 50/100 Arsa paylı 2 Nolu Bağımsız Bölüm Mesken nitelikli taşınmazdır. Ali Paşa Mahallesi,Vakıf Sokak No:21, Daire : 2 Merkez / Tokat adresinde bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu arsa; Şehir İmar Planı dahilinde, 29.L.2.imar paftasında, İskan alanında,(BL-3) BlokNizam 3 kat yapı imarlı taşınmazdır. Taşınmazın bulunduğu ana binanın dış cephe mantolama tipi ısı yalıtımı ve çatı ve kat arası ısı yalıtımı bulunmamaktadır. Taşınmazın ısıtma sistemi doğalgaz kombili sistem olup binada asansör tesisi yoktur. Taşınmazın pencere doğramaları PVC doğrama olarak değiştirilmiş olup iç kapı doğramaları ahşap pres kapı üzeri yağlı boya kaplamalıdır. Taşınmaz Bodrum kat + Zemin kat + 1.Normal kat' tan müteşekkil 3 katlı ana binanın 1.Normal katında yer almakta olup ana binanın Zemin ve 1. Katında 1er adet olmak üzere ana binada toplam ikiadet mesken bulunmaktadır. Taşınmazın elektrik ve su aboneleri mevcuttur. Taşınmaz Giriş salonu + Mutfak + Oturma Odası +2 Yatak Odası + Banyo + wc +2 Balkon gibi bölümlerden müteşekkil olup bağımsız bölümün toplam bürüt inşaat alanı takriben 98,50 m², net kullanım alanı ise takriben 76,60 m² civarında olduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz TAM hissesi satılmaktadır. Taşınmaz kaydında 10/02/2014 tarihli yönetim planı bulunmaktadır. Taşınmaz kaydında bulunan şerhler tapu kaydında belirtiliği gibidir.

Kıymeti : 140.101,30 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 21/02/2018 günü 15:30 - 15:35 arası
2. Satış Günü : 21/03/2018 günü 15:30 - 15:35 arası
Satış Yeri : Tokat Barosu Sosyal Tesisleri - Tokat Adliye Karşısı
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/5827 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/01/2018


(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR