SAKARYA 1. İCRA DAİRESİ

İcradan satılık 76,40 m2 mesken

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00714483
Şehir : Sakarya
Oda Sayısı : 2+1
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 06.12.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/28901 ESAS
Muhammen Bedeli
:
168152 TL
Birinci Satış Günü
:
15.02.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
15.03.2018 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

SAKARYA

1. İCRA DAİRESİ

2017/28901 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Taşınmaz Özellikleri :Sakarya İl, Erenler İlçe, 210 Ada, 6 Parsel, ADALI ERENLER Mahalle/Köy, 2 Nolu Bağımsız Bölüm Mesken Sakarya Erenler ilçesi Adalı-Erenler mahallesi Adapazarı-Düzce yolunun 300 mt kuzeybatısında, Ada Avm'nin 1,60 km güneybatısında, Dörtyol kavşağının ise 1 km doğusunda yer almaktadır. Meskende iki adet oda,bir adet antre,bir adet salon,mutfak,lavabo-wc, ve banyodan oluşmaktadır. Antre döşemesi seramik kaplı duvarları alçı üzerine plastik boyalı ve tavan da tavan boyası ile boyanmıştır.Oadaların ve salonun oöşemeleri laminat parke, duvarları alçı üzerine plastik boyalı ve tavanda boyalıdır. Mutfak banyo lavabo-wc ise seramik kaplı, duvarları plastik boyalı ve tavan da boyalıdır.Bir adet balkon vardır dikdörtgen şeklinde olup seramik kaplı parapetleri kiremit tuğla ile örtülü üzeri beyaz mermerden harpuşla kaplıdır.İç kapılar ahşap, dış kapısı çelik ve pencere doğramaları da Pvc'dir.Pencere denizlikleri mermerden yapılmıştır.Kalorifer doğalgaz-bireysel komibildir.Tüm altyapı hizmetlerinden yararlanmaktadır.

Adresi : Erenler / SAKARYA

Yüzölçümü : 76,40 m2

Arsa Payı : 1/6

İmar Durumu : Yok

Kıymeti : 168.152,50 TL

KDV Oranı : %1

1. Satış Günü : 15/02/2018 günü 14:00 - 14:10 arası

2. Satış Günü : 15/03/2018 günü 14:00 - 14:10 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/28901 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR