LÜLEBURGAZ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 75 m2 daire

LÜLEBURGAZ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00843992
Şehir : Kırklareli / Lüleburgaz
Semt-Mahalle : YILDIRIM MAH. / LÜLEBURGAZ
Oda Sayısı : 2+1
: 75
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 0
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 03.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/509 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
111010 TL
Birinci Satış Günü
:
31.10.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
27.11.2018 10:00
Satış Yeri
:
Lüleburgaz 1. İcra Müdürlük Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
LÜLEBURGAZ
1. İCRA DAİRESİ
2015/509 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Kırklareli İli, Lüleburgaz İlçesi, Yıldırım Mahallesi, Değirmen Mevkii, Kübra Sokak , Tapu Kütüğünün 537 ada, 39 Parsel sayılı yerinde kayıtlı, 6 kapı nolu zemin kat 1 nolu bağımsız bölüm mesken nitelikli taşınmazdır.
Satışa konu taşınmaz betonarme karkas niteliğinde inşa edilen 5 katlı yapının zemin katında bulunan kıymet takdirine konu mesken, 75 m2 yüzölçümündedir. Ana bina için 05.13.2013 tarihleri arasında yeni yapı ruhsatı alınmış olup, zemin kat, 1 numaralı meskene yapı kullanma izin belgesi alınmadığı belirlenmiştir. Ana binanın cephesi 10 m, derinliği 18 m dir.
Söz konusu mesken salon, 2 adet oda, mutfak, banyo, tuvalet ve holden ibarettir. Salonun ve odaların taban döşemesi laminant parke ile kaplı, duvar yüzeyleri saten alçı üzeri saten boyalıdır. Mutfağın taban döşemesi seramik ile kaplı, duvar yüzeyleri saten boyalıdır. Mutfak tezgahı granit, dolapları mdf kaplamadır. Banyonun tabanı seramik, duvarları fayans kaplıdır. Banyoda duşakabinli duş teknesi, klozet ve lavabo bulunmaktadır. Tuvaletin tabanı seramik, duvarları fayans olup, tuvalette rezervuarlı klozet bulunmaktadır. Holün, tabanı seramik, duvarları saten boyalıdır. Meskende bulunan pencere doğramaları pvc, kapı doğramaları ahşap panel kapıdır. Tüm yaşam alanlarında, holde alçı kartonpiyer bulunmaktadır. Giriş kapısı çeliktir. Isınma doğal gaz kombi ile sağlanmaktadır. Ana binada asansör ve yangın merdiveni bulunmaktadır. Binanın cephesi ısı yalıtımlı (mantolama), sıvalı ve boyalıdır.Satışa konu meskenin bulunduğu parsel kentin batı tarafında yer almaktadır. Kentin eski yerleşim bölgesinde bulunmaktadır. Çevresinde bir veya iki katlı yapılaşmalarla birlikte, 5 kat yeni yapılmış binalarda bulunmaktadır. Karşı tarafında keresteci imalathanesi bulunmaktadır. Albenisi olan bir bölgede değildir. Kent merkezine 600 m mesafededir.
Adresi : Yıldırım Mah. Kübra Sok. Kapı No.6 Zemin Kat D.1 Lüleburgaz/KIRKLARELİ
Yüzölçümü : 75 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu :Lüleburgaz Belediyesi, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün dosyaya gönderdiği imar durumu konulu yazılarında, söz konusu taşınmazın imar durumu, tasdikli imar planı içinde, ikili nizam, 5 kat, %40 taban alanlı, konut bölgesinde kaldığı belirlenmiştir.
Kıymeti : 111.010,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 31/10/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 27/11/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Lüleburgaz 1. İcra Müdürlük Odası
*** İİK. 127. maddesi gereğince gazetede yapılan ilanın kendisine tebligat yapılamayan ilgililere tebliğ yerine kaim olmasına karar verilmiştir.

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/509 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR