MARMARİS 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 75 m2 daire

MARMARİS 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00807021
Şehir : Muğla / Marmaris
Semt-Mahalle : ARMUTALAN MAH. / MARMARİS
: 75
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

MANŞET 19.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2011/1591 Esas
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.07.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
01.08.2018 14:00
Satış Yeri
:
Marmaris 1.icra müdürlüğü girişi

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MARMARİS
1. İCRA DAİRESİ

2011/1591 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Marmaris İlçe, 0 Ada, 3259 Parsel, ARMUTALAN Mahalle/Köy, bakacak Mevkii, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Söz konusu taşınmaz, Armutalan Merkez Mahallesi, Şehit Ahmet Benler Caddesi, 55 Tatil Sitesi, Mavi Blok - No: 8, Daire No: 1, Zemin Kat, Marmaris?MUĞLA adresinde bulunmaktadır.

3259 parsel üzerinde beş bloktan oluşan konut sitesi yer almaktadır. Kıymet takdiri istenilen taşınmaz; Mavi blok üzerinde, bodrum kat, zemin kat, 1. kat ve çatı kattan oluşan, betonarme karkas inşaat tarzında, ayrık nizamda yapılmış, konut sitenin, zemin ve bodrum katlarında belediye numaralandırması ile 1 numarada (tapu kaydına göre 1 nolu bağımsız bölüm) yer almaktadır. Yapı yaklaşık 18 yaşındadır.

Taşınmaz belediyesinde bulunan onaylı mimari projesine göre; Bodrum katta; garaj, depo ile üst kat bağlantı merdiven evi, Zemin katta; salon açık mutfak, yatak nişi, banyo/wc ile 2 adet balkon hacimlerinden oluşmaktadır.

Taşınmaz her ne kadar tapu kaydında ve projesinde bodrum katta depo ve garaj eklentisi olan zemin katta konut olarak gözükse de yerinde yapılan incelemesine göre; Bodrum katta; salon açık mutfak, wc ile zemin kat bağlantı merdiveni ve bahçe terası, Zemin katta; 2 adet oda, banyo, kat holu ile balkon hacimlerinden oluşan dubleks daire şeklinde kullanılmaktadır.

Mavi Blok, 1 nolu bağımsız bölüm; bodrum ve zemin katta toplam 65 m2 net kullanım alanına, toplamda 75 m2 bürüt inşaat alanına sahiptir. Ayrıca, 44,92 m2 arsa payı bulunmaktadır.

Zemini mermer kaplı, duvarlar ve tavan plastik boyalı, pencere doğramaları pvc.den mamul, iç kapılar pres panel, mutfak dolapları boyalı ahşap, tezgahı mermer, tezgah arası duvar seramik kaplamadır. Banyo zemini mermer, duvarları seramik kaplı olup, içerisinde ayaklı lavabo, duş yeri ve duş bataryası ve klozet bulunmaktadır. Alt kat üst kat bağlantı merdiveni betondan mamul olup mermer kaplıdır.

Bina ve taşınmaz orta derecede bakımlı durumdadır. Taşınmaz bina üzerinde zemin ve bodrum katta konumlu olup, daire girişi bodrum kat terasından yapılmaktadır. Daire site içerisine cephelidir.
Elektrik ve suyu mevcut olup altyapısı tamdır. Ulaşım imkanları ve belediye hizmetlerinden tam olarak faydalanmaktadır.

Marmaris İlçe Merkezine, 2500mt., deniz kıyısına 800mt., mesafede olup, yakın çevresinde; konut apartmanları, konut siteleri ile sosyal ve kamusal donatılar bulunmaktadır.

Adresi : Armutalan Merkez Mahallesi, Şehit Ahmet Benler Caddesi, 224.Sk 55 Tatil Sitesi, Mavi Blok - No: 8, Daire No: 1, Zemin Kat, Marmaris / MUĞLA

Yüzölçümü : 75 m2

Arsa Payı : 50/2540

İmar Durumu : Marmaris Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü 04.05.2017 tarih ve48123250-641.03.03-E.5915 sayılı yazısı ile Armutalan Mahallesi, 3259 parsel nolu taşınmaz; 27.12.2016 tarihinde onaylanan 1/1000 Ölçekli Armutalan Uygulama İmar Planı Revizyonunda, TAKS:0.30, KAKS:0.60, Ayrık Nizam, 2 Kat yapılaşma şartlarında ‘’Gelişme Konut Alanı’’ kullanımında kalmaktadır.

Kıymeti : 200.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibi

1. Satış Günü : 04/07/2018 günü 14:00 - 14:05 arası

2. Satış Günü : 01/08/2018 günü 14:00 - 14:05 arası

Satış Yeri : marmaris 1.icra müdürlüğü girişi -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2011/1591 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/05/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR