İSTANBUL ANADOLU 21. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 74 m2 daire

İSTANBUL ANADOLU 21. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00805576
Şehir : İstanbul / Ümraniye
Semt-Mahalle : İNKILAP MAH. / İNKILAP
: 74
Yayınlandığı Gazeteler

DOKUZ SÜTUN 17.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/638 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
460000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.08.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
03.09.2018 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

İSTANBUL ANADOLU 21. İCRA DAİRESİ

2017/638 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :


İstanbul ili Ümraniye ilçesi İnkilap Mah. 874 ada 183 parsel sayılı 46221,09 m2 yüzölçümlü gayrimenkul üzerine kurulu bulunan kırkbeş katlı B Blok binanın kat mülkiyetine ayrılmış olan 14/46225 arsa paylı 24. kat 426 nolu Taşınmaz Ümraniye İlçesi, Saray Mah. Küçüksu Cad. Esnaf Cad. Akçakoca Caddelerinin çevrelediği alan içinde yer alan, Küçüksu Caddesinden 64 kapı numarası alan yerde bulunan, altı bodrum kat,+zemin+otuzsekiz normal katlı betonarme karkas sistemde yapılmış Ümraniye Akasya Park Evleri içinde yer alan B Blok apartmanın her ne kadar tapu kayıtlarında 24. kat 426 nolu daire olduğu belirtilse de yerinde giriş katın projede dördüncü bodrum katından sağlanması nedeni ile halihazırda 28. kat 26 nolu daire olduğu tespit edilmiştir.Söz konusu binanın 6. bodrum kat, 5 bodrum kat ve 4. bodrum kat ve 3. bodrum katında otopark ve ortak kullanım alanlarının bulunduğu tespit edilmiştir. Taşınmazın girişi 4. bodrum kattan sağlanmakta olduğu tespit edilmiştir. Buna göre her ne kadar tapu kayıtlarında 24. kat olarak belirtilse de yerinde 28. kat 426 nolu daire olduğu tespit edilmiştir. 3. bodrum katında yüzme havuzu spor alanlarının olduğu sosyal tesis alanlarının olduğu görülmüştür. B blok apartmanın 24 katında bulunan 426 nolu daire : kapalı olması nedeni ile daireye girilememekle birlikte, site yönetimi ile görüşülerek daire hakkında bilgi edinilmiş ayrıca ilgili tapu dairesine gidilerek onaylı projesinin incelenmesi sureti ile daire hakkında bilgi edinilmiş bu bilgiler ışığında dairenin girişte bir hol hole açılan içinde mutfağın bulunduğu salon ile bir koridorla bir yatak odası ve banyo mahallerinden ibaret olduğu tespit edilmiştir. Yerler salon ve odada laminat parke olup hol ve ıslak zeminlerde karo seramik kaplamadır. Mutfakta tezgah alt üst dolapları mevcut olup ankastre mutfak durumundadır. Banyoda lavabo klozet ve duşakabin bulunmaktadır. Darie net 42m2 yüzölçümlü olup brüt 74 m2 yüzölçümlüdür. Bina vasatın üzerinde birinci sınıf malzeme ve işçilikle inşa edilmiş binada su, elektrik, kalorifer ve asansör (beş) tesisatları bulunmaktadır. Isınma sistemi merkezi pay ölçer sistem bulunmaktadır. Binaya ait kapalı ve açık otopark bulunmakta olup tahsisli bir adet otopark bulunmaktadır. Binada akıllı ev teknolojisi kullanılmış olup güvenlik kameraları kapalı devre video sistemi bulunmaktadır.Giriş kontrollü bir şekilde olup girişte 24 saat resepsiyon ve güvenlik hizmeti verilmektedir. Söz konusu binada kapalı ve açık yüzme havuzları, hamam ve sauna hizmetleri basketbol sahası ve yürüyüş parkurları konferans salonları bulunmaktadır. Oturanlara ait restoran bulunmaktadır. Binanın her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmakta olup ulaşımı kolaydır.

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Kıymeti : 460.000,00 TL
Yüzölçümü : 74 m2
KDV Oranı : %1

1. Satış Günü : 06/08/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 03/09/2018 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat
KARTAL / İSTANBUL

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/638 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/05/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR