İSTANBUL ANADOLU 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 70 m2 daire

İSTANBUL ANADOLU 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00873325
Şehir : İstanbul / Ümraniye
Semt-Mahalle : NAMIK KEMAL MAH. / NAMIKKEMAL
Oda Sayısı : 2+1
: 70
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 07.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/773 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
370000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.11.2018 14:40
İkinci Satış Günü
:
24.12.2018 14:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

İSTANBUL ANADOLU 1. İCRA DAİRESİ

2018/773 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Ümraniye İlçe, 1066 Ada, 24 Parsel, NAMIKKEMAL Mahalle, 4 Nolu Bağımsız Bölümdür. 2. Normal kat (4) nolu konut nitelikli bağımsız bölümün tamamıdır. Parsel üzerinde, yaklaşık yedi yıl önce, bodrum kat, zemin kat, üç normal kat ve çat katlı, Mimarlık hizmetlerine esas, III.sınıf A grubu yapılardan olan,betonarme bir bina vardır. Binanın, Zemin kat alanı iki adet dükkan, normal kat alanlarında ise birer adet konut nitelikli bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina girişi zemin kat seviyesi sol yan cephedendir.
Bahse konu 2. normal kat (4) nolu konut nitelikli bağımsız bölüm, antre, hol, iki adet oda, salon, mutfak, banyo, tuvalet ve balkon mahalleri olan ve 70 m2 inşaat alanlı bağımsız bölümdür. Bağımsız bölümün ıslak zemin döşemeleri seramik, salon ve oda zemin döşemleri laminat parke malzemeyle kaplanmıştır. Giriş kapısı çelik, iç kapılar ahşap malzemedir. Bağımsız bölüm müstakil kombili kaloriferli ısınma türündedir. Binanın inşasında, standart olduğu kabul edilen malzemeler kullanılmıştır. Binanın asansör tesisatı yoktur.
Belediye altyapı hizmetlerinin bulunduğu bölgedeki parseldir.

Adresi : Namık Kemal Mahallesi, Cengiz Topel Caddesi, No:32Ümraniye / İSTANBUL
Yüzölçümü : 166,97 m2
Arsa Payı : 60/400
İmar Durumu : Var, İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli İmar Planına göre, kısmen H:5 kat irtifalı ön bahçe:kroki, arka bahçe:kroki, yan bahçe:kroki yapılaşma şartlarına sahip kitle nizam konut alanında kısmen de yolda kalmaktadır.

Kıymeti : 370.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :

1. Satış Günü : 28/11/2018 günü 14:40 - 14:45 arası
2. Satış Günü : 24/12/2018 günü 14:40 - 14:45 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/773 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR