SİLİVRİ İCRA DAİRESİ

İcradan satılık 70 m2 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00852006
Şehir : İstanbul / Silivri
Semt-Mahalle : ALİBEY MAH. / SİLİVRİ
Oda Sayısı : 2+1
: 70
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 12.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/266 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
180000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.10.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
06.11.2018 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu- Adalet sarayıSilivri/İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

SİLİVRİ İCRA DAİRESİ

2018/266 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul, Silivri İlçesi, Alibey Mahallesi, 941 ada, 1 parsel sayılı 163,88m2 miktarlı kat mülkiyeti tesisli betonarme 6 katlı bina vasıflı taşınmazda 72/960 arsa paylı 4.kat (12) nolu dairenin tamamı, Bodrum kat+ zemin kat+ 4 normal kattan müteşekkil, B.A.K. tarzda, bitişik nizamda, 2.Sınıf malzeme ve işçilik kalitesi ile inşa edilmiş olan, her katında ikişer daireli, elektrik, sıhhi tesisatları mevcut, merdiven ve sahanlıkları mermer kaplı ana binanın 4. Normal katında yer alan 12 kapı numaralı daire hol, antre, salon, mutfak, iki oda, banyo-WC ve balkondan ibaret iç ölçüleri itibari ile 70,00m2 alana sahiptir. Mahallinde yapılan tespitte dairede ıslak hacimler seramik, salon ve oda zeminleri parke, mutfakta sabit tezgah üstü ahşap dolaplı, oda iç kapıları mobilya, daire dış kapısı çeliktir. Banyo-WC duvarları seramik kaplı, banyosunda sıhhi tesisat armatürleri ile tamamlayıcı aksesuarları mevcut, doğalgazlıdır. Satışa konu taşınmaz bulunduğu konum itibariyle alt ve üst yapısı tamamlanmış, her türlü belediye ve sosyal imkanlardan istifade edecek konumda civarın talep gören konut alanında yer almaktadır.

Arsa Payı : 72/960
İmar Durumu : Silivri Belediye Başkanlığı Plan ve Proje Müdürlüğü tarafından tanzim ve tasdik edilmiş olan 03.04.2018 tarih, 596431 sayılı imar durum belgesine göre; Silivri İlçesi, Fatih Mahallesi, 941 ada, 1 parsel sayılı yer; 16.04.2012 tasdik tarihli Koruma Amaçlı 1/1000 ölçekli Uygulama Nazım İmar Planında K+T1 (Konut+ Ticaret) alanında kalmaktadır. Belediyemizce anılan bölge ve çevresine 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı yapılmış olup, ancak 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planına ada bazında itiraz bulunduğundan, itiraz değerlendirme aşamasındadır. Anılan parsele şu anda imar durumu verilememekte olup, itirazların sonuçlandırılmasından sonra parsele imar durum bilgisi verilebilecektir denilmiştir.

Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : % 1
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 12/10/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 06/11/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri :Mezat Salonu- Adalet sarayıSilivri/İstanbul
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/266 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/08/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR