BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 68 m2 daire

BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00873465
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Oda Sayısı : 1+1
: 68
Yayınlandığı Gazeteler

İSTİKLAL 07.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1552 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
170000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.11.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
21.12.2018 10:30
Satış Yeri
:
E-5 Karayolu Üzeri, Aymerkez AVM Karşısı, Büyükçekmece Adliyesi Ek-Binası yanı "İcra Daireleri Mezat Salonu" Büyükçekmece / İSTANBUL 

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

BÜYÜKÇEKMECE3. İCRA DAİRESİ

2018/1552 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu daire nitelikli taşınmaz tapunun İstanbul ili, Esenyurt İlçesi, Kıraç Köyü, 1012 ada, 6 parsel numaralı, 6.529,69 m2 yüzölçümlü 'Arsa' nitelikli ana taşınmaz üzerinde bulunan zeminde 'Arena Rezidans' olarak adlandırılmış sitede, diğer sayfada fotoğrafı görülen A blokta, 6. katta yer almakta olup taşınmaz 308/100000 arsa paylı ve 63 bağımsız bölüm numaralıdır. Site adres olarak Esenyurt İlçesi, Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesinde, 2299. Sokak ile 2300. Sokak arasında yer almaktadır. Siteye giriş 2300. Sokak üzerinden sağlanmaktadır.
Site ulaşımı kolay bir bölgede yer almaktadır. Toplu taşım araçlarıyla ulaşım imkanına sahiptir. Çarşı, pazara, alışveriş ve ibadet yerlerine, okul ve sağlık tesislerine yakın konumdadır. Sitenin yakın çevresinde çok katlı apartman ve site tipi yapılaşmalar, rezidanslar, Marmara Park AVM, Bauhaus Beylikdüzü, Real Market,Güzelyurt 2 Nolu Aile Sağlığı Merkezi,Ihlamur Aile Parkı, Yunus Balta Kültür Merkezi, Altınyıldız İlkokulu, Özel Beylikdüzü Okyanus Koleji, Bey-Koop Ali Çebi Ortaokulu ile Bey- Koop Cami, Büyükçekmece İSKİ Şube Müdürlüğü, Hilton Garden Inn Beylikdüzü Oteli, Hazal Esen Cumhuriyet Parkı, İETT Cumhuriyet Parkı, Borusan Asım Kocabıyık Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi bulunmaktadır.Sitenin yer aldığı bölgede teknik alt yapı imalatları büyük oranda tamamlanmış olup bölgeye kamu ve belediye hizmetleri verilmektedir.
Satışa konu taşınmazın yer aldığı blok betonarme karkas tarzda inşa edilmiş olup bodrum, zemin ile 11 adet normal kattan oluşmaktadır. Blok asansörlü ve yangın merdivenlidir. Yerinde yapılan incelemede, bloğun ortak merdiven mahallerinin mermer kaplı olduğu, merdiven korkuluklarının mevcut ve krom malzemeden imal edildiği belirlenmiştir.
İnceleme günü satışa konu daire nitelikli taşınmazın kapısı çalınmakla beraber kapıyı açan olmamıştır. Taşınmazın özellikleri site yönetimine ve sitedeki satış ofisine sorularak belirlenmiştir. Ayrıca İlgi Tapu Müdürlüğünde mimari projesi de incelenmiştir. Taşınmaz projesine göre; giriş holü, salon+ mutfak nişi, 1 adet oda, 1 adet balkon ve banyo + wc bölümlerinden oluştuğu belirlenmiştir. Taşınmaz Tapu Müdürlüğünde incelenen projesindeki bağımsız bölüm listesine göre net alanı 48,00 m2, brüt 68,00 m2 dir. Taşınmazın boş olduğu kullanılmadığı belirlenmiştir. Taşınmazın ıslak zeminleri seramik/fayans, kuru zeminleri ise parke kaplıdır. Dış kapısı parmak okutularak açılan çelik kapıdır. Pencereler pvc den mamul olup çift camlıdır.

Adresi : Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi, 2300. Sokak, Arena Rezidans, A Blok, 6.Kat, D:63 Esenyurt / İSTANBUL
Yüzölçümü : 6.529,69 m2
Arsa Payı : 308/100000
İmar Durumu : Esenyurt Belediye Başkanlığı Plan Ve Proje Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre; Esenyurt İlçesi, Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi, 1012 ada 6 parsel numaralı olan taşınmazın onaylı uygulama imar planında TAKS: 0,30, KAKS: 2,00, ticaret + konut alanında kaldığı anlaşılmaktadır.

Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : %1

1. Satış Günü : 22/11/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 21/12/2018 günü 10:30 - 10:35 arası

Satış Yeri : E-5 Karayolu Üzeri, Aymerkez AVM Karşısı, Büyükçekmece Adliyesi Ek-Binası yanı "İcra Daireleri Mezat Salonu" Büyükçekmece / İSTANBUL

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1552 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR