GEBZE 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 66 m2 daire

GEBZE 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00890943
Şehir : Kocaeli / Gebze
Oda Sayısı : 2+1
: 66
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Bodrum ve Zemin
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 08.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/8144 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
198,997 TL
Birinci Satış Günü
:
27.12.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
21.01.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mevlana Mahallesi Soma Maden Şehitleri Caddesi Gebze Adliyesi B.Blok 1.Kat B-116 Mezat Salonu Gebze/Kocaeli

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

GEBZE 4. İCRA DAİRESİ
2018/8144 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İli, Gebze İlçesi, Osmanyılmaz Mahallesi, 30L 3a pafta, 2789 ada, 505,00 m2 'yüzölçümlü, arsa vasıflı, 9 nolu parselde, kat irtifaklı, 27/505 arsa paylı, 1. Bodrum kat, (3) nolu mesken, satışın konusudur. Tam hisselidir. Dairenin net alanı 50,10 m2 olup brüt alanı 66,25 m2'dir. Gebze İlçesi, Köşklüçeşme Mahallesi, 526 Sokağacepheli, NEZAKET Apartmanı, dış kapı numarası '43 olan binada, 1. bodrum katta, merdiven çıkışının solundaki (3) nolu çelik kapılı meskendir. Keşif tarihi itibariyle daire boştur. Daire, iki oda, salon, mutfak, banyo - tuvalet, antre ve bir adet balkonu mevcuttur. Dairde doğal gaz tesisatlı, ancak doğal gaz bağlı değildir. Bulunduğu yapı asansörlü binadır. Daire tapuda her ne kadar 1. Bodrum kat görünüyorsa da, binanın bulunduğu parselin çok eğimli olmasından dolayı zeminden üç kat yukarda kalmaktadır. Binanın yapısal özellikleri dikkate alınarak, Çevre Şehircilik Bakanlığı 2018 Yılı Yapı Yaklaşık Maliyetlerine göre 3. Sınıf (B) Grubu yapı türündendir. Taşınmaz, Gebze şehir merkezine yakın, çevresinde yoğun olarak konut ve işyeri türü yapılarla çevrilidir. Fatih Devlet Hastanesine, D-100 Karayoluna ve Gebze Tren İstasyonuna yakın konumdadır. Ulaşım imkanları çok iyidir. Tüm belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.
İmar Durumu : İmarlıdır.İnşaat tarzı 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında, Konut Alanında kalmakta olup, Ayrık Nizam, 3 kat, TAKS : 0,40 olduğu görülmüştür.
Kıymeti : 198.997,50 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
1. Satış Günü : 27/12/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 21/01/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mevlana Mahallesi Soma Maden Şehitleri Caddesi Gebze Adliyesi B.Blok 1.Kat B-116 Mezat Salonu Gebze/Kocaeli

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8144 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR