KARASU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 65 m2 daire

KARASU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00875594
Şehir : Sakarya / Karasu
Oda Sayısı : 2+1
: 65
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 12.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/107 TLMT
Muhammen Bedeli
:
150000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.01.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
05.02.2019 10:30
Satış Yeri
:
Karasu Belediye Başkanlığı Mezat Salonu Karasu/SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARASU
İCRA DAİRESİ
2018/107 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz; Sakarya İli, Karasu İlçesi, K. Karasu Köyü, Heybe Gölü Mevkiinde kain, 1607 nolu parsel sayılı 4.152,00 m2 yüzölçümlü, "Beş Blok Otuzaltı Daireli On Sekiz Adet Kagir Bina ve Altı Adet Dubleks Villa" vasıflı taşınmaz üzerinde yer alan kat mülkiyeti tesisli 4/234 arsa paylı (1) bağımsız bölüm nolu meskenin tamamıdır. Ana Gayrimenkul:Söz konusu parsel kuzeyden yola cepheli, Karasu ilçe merkezinin 3 Km. kuzeydoğusunda ve Akçakoca-Karasu yolunun 470 m. kuzeyindedir. Parsel düz bir topoğrafyaya sahip olup, tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Parsel üzerinde zemin+1 katlı yapı bulunmaktadır. Dış kısmı sıvalı ve boyalı, doğramaları ise ahşap ve PVC'dir. (1) Nolu Mesken:Zemin katta yer alan dairenin net kullanım alanı 55,00 m2 olup, brüt kullanım alanı 65,00 m2dir. 5,00 m2 balkonu bulunmaktadır. Daire 2 oda, salon-mutfak ve WC-banyodan ibarettir. Dairenin koridor ve mutfak zemini ile ıslak hacim zemin ve duvarları seramik kaplıdır. Tavan ve duvarları sıvalı ve boyalı iç kapıları panel olan dairenin mutfağında tezgah ile tezgah üstü ve tezgah altı dolapları bulunmaktadır. Taşınmaz binanın zemin katında kuzey doğu tarafında yer almaktadır. Dairenin ısıtması soba ve klima ile sağlanmaktadır. Site içinde bulunan dairenin havuz, tenis kortu vb. gibi sosyal faaliyetleri yapılabilecek yerleri bulunmaktadır.Ruhsat Bilgileri: Parsel üzerindeki dava konusu bağımsız bölümün yer aldığı yapının Yapı Ruhsatı 15.04.1988 tarihine göre yapılmıştır.

Adresi : Küçükkarasu Köyü, Kumsal Tatil Sitesi B3 Blok, D:1 Karasu/Sakarya
Yüzölçümü : 4.152,00 m2Arsa Payı : 4/234
İmar Durumu : 1607 parsel İmar Planında Melen Kıyı Kesimi Turizm Merkezi Alanında ve 1/1000 Ölçekli Nazım İmar Planında B-2( Bitişik Nizam 2 Kat) yapı nizamına tabidir.

Kıymeti : 150.000,00 TL KDV Oranı : %1Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi

1. Satış Günü : 09/01/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 05/02/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Karasu Belediye Başkanlığı Mezat Salonu Karasu/SAKARYA

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masraflar ıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/107 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR