KÜÇÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 65 m2 daire

KÜÇÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00848901
Şehir : İstanbul / Küçükçekmece
Semt-Mahalle : KÜÇÜKÇEKMECE İKİTELLİOSB MAH. / ATAKENT
Oda Sayısı : 2+1
: 65
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 05.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1764 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
230000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.09.2018 11:15
İkinci Satış Günü
:
17.10.2018 11:15
Satış Yeri
:
Tevfiybey Mah. Halkalı Cad. No:146 Küçükçekmece Adalet Sarayı Giriş Kat G/71 nolu ihale odası Sefaköy K.Çekmece İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KÜÇÜKÇEKMECE
1. İCRA DAİRESİ

2018/1764 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İli Küçükçekmece İlçesi Küçükçekmece mah. Yenimahalle mevkii 3102 Parsel sayılı zemin Kat 2 Nolu Bağımsız Bölüm Daire; adres olarak Küçükçekmece ilçesi Yenimahalle mahallesi 1. Sel sokak Kaptan Apt. No:22/2 adresinde bulunmaktadır. Ana taşınmaz binanın taşıyıcı sistemi betonarme karkas, yapı nizamı ayrık nizam olup bodrum kat+zemin kat+3 normal kat+çatı arası piyesten oluşmaktadır. Binanın dış cephesi sıvalı ve boyalı olup çatısı mevcuttur. Bina giriş kapısı camekanlı alüminyum profil kapı, giriş sahanlığı kat sahanlık ları ve merdivenler granit kaplı olup duvarları ve tavanı sıvalı ve boyalıdır. Binada asansör yoktur. Satışa konu 2 nolu daire; antre, salon, 2 oda, mutfak, wc ve banyo-wc hacimlerinden ibarettir. Salon ve odaların zemini laminant parke kaplı, duvarları ve tavanı sıvalı ve boyalıdır. Islak zeminler seramik kaplıdır. Pencereleri ahpap görünümlü pvc doğra ma ve ısı camlı olup demir korkuluklu ve dış kapı çeliktir. Isıtma sistemi kombi doğalgazdır. Elektrik ve sıhhi tesisatı bulunmaktatır. Binanın yaşı 10 yıl civarındadır. Binanın yapı sınıfı 2.sınıf inşaattır. Taşınmazın çeveresinde itfaiye is tasyonu ve ilkokul bulunmaktadı. Çevresi konut ağırlıklıdır. Alt ve üst yapı sorunu çözüme kavuştuurlmuş bölgededir.

Yüzölçümü : Net 50 m², Brüt yaklaşık 65 m²
Arsa Payı : 1/16
İmar Durumu : Küçükçekmece Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 08/06/2018 tarihli yazısına göre, Küçükçekmece ilçesi Yeni Mahalle 3102 parsel Küçükçekmece Merkez Revizyon uygulama Planındaplan notlarının 1.21maddesindeki hükümlerine haiz, A-4 (Ayrık Nizam 4 kat ) yapılaşma şartlarında konut alanında kal makta olduğu, Havamania kriterlerinden dolayı maksimum bina yüksekliği ve kat adeti emlak ve istimlak müdür lüğünce tespit edilecek RS koutna göre belirleneceği belirtilmektedir

Kıymeti : 230.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Haciz, rehin

1. Satış Günü : 20/09/2018 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 17/10/2018 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : Tevfiybey Mah. Halkalı Cad. No:146 Küçükçekmece Adalet Sarayı Giriş Kat G/71 nolu ihale odası Sefaköy K.Çekmece İstanbul
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynın dan doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1764 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/08/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR