KARASU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 64 m2 daire

KARASU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00874748
Şehir : Sakarya / Karasu
Oda Sayısı : 2+1
: 64
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 11.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/55 TLMT
Muhammen Bedeli
:
170000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.01.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
07.02.2019 10:30
Satış Yeri
:
Karasu Belediyesi mezat Salonu Karasu/SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARASU
İCRA DAİRESİ
2018/55 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Sakarya Karasu Aşağıaziziye Mah. Yalıboyu Mevkii, 792 Ada, 18 Parsel, B Blok, ikinci kat, 16 nolu bağımsız bölüm numarasında kayıtlı taşınmazın bulunduğu ana gayrimenkul Karasu ilçe merkezine 1 km mesafededir. Tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Parsel üzerine bodrum+2 normal kattan oluşmakta ve her katında 4 bağımsız bölüm yer almaktadır. Dış kısmı sıvalı ve boyalı, doğramaları ise PVC dir. Satışa konu 16 nolu bağımsız bölüm ikinci katta yer almakta olup, dairenini net kullanım alanı 46,25m² , brüt kullanım alanı 64 m² dir. 8,00 m² balkonu bulunmaktadır. Daire 2 oda, salon-mutfak ve WC banyodan ibarettir. Dairenin koridor ve mutfak zemini ile ıslak hacim zemin ve duvarları seramik kaplı, diğer mekan zeminleri ise laminat parke döşemelidir. Tavan ve duvarları sıvalı ve boyalı, iç kapıları panel olan dairenin mutfağında tezgah ile tezgah üstü ve tezgah altı dolapları bulunmaktadır. Binada doğalgaz kolon hattı bulunmaktadır. Taşınmaz binanın kuzey doğu köşesinde bulunmaktadır. Dairenin doğalgaz bağlantısı yapılmadığından ısıtması soba ile sağlanmaktadır. Parsel üzerindeki satışa konu bağımsız bölümün yer aldığı yapının ruhsatı 17.03.2011 tarihinde yapılmıştır.

Adresi : Aziziye Mah. 246.C. 353/2 Sok. 10/B D:16 Karasu Sakarya
Yüzölçümü : 1.673,84 m2 Arsa Payı : 64/4114
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında Konut alanında kalmaktadır. E=1,20 Hmax=0,40, A-3 (Ayrık Nizam 3 Kat)yapılaşma şartlarına haizdir.

Kıymeti : 170.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi

1. Satış Günü : 08/01/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 07/02/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Karasu Belediyesi mezat Salonu Karasu/SAKARYA

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/55 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR