EDİRNE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 60 m2 daire

EDİRNE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00876083
Şehir : Edirne / Merkez
Semt-Mahalle : KOCA SİNAN MAH. / EDİRNE
Oda Sayısı : 2+2
: 60
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 3
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

HUDUT 12.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4705 ESAS
Muhammen Bedeli
:
150000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.12.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
04.01.2019 14:30
Satış Yeri
:
İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad.No:1,Yeni Adliye Sarayı İcra Müdürlüğü Müzayede Salonu -MERKEZ/EDİRNE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
EDİRNE
İCRA DAİRESİ
2018/4705 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Edirne İl, Merkez İlçe, 1738 Ada, 32 Parsel, HACILAREZANI Mahalle/Köy, 1.563,00 m2 yüzölçümlü Arsa ana nitelikli taşınmazın B Blok Zemin + 1. Kat 2 Numaralı bağımsız bölümüdür. 5/200 arsa paylı dubleks mesken niteliğindedir. Mesken şehir merkezinde olup, çevresinde Ekol Hastanesi, Vali Konağı gibi donatılar mevcuttur.Ulaşım sorunu bulunmamakta olup, toplu taşıma güzergahına yakındır. Çevresindeki yapılaşma tamamlanmıştır. Tapu kaydında tam hissesi borçlu adına kayıtlıdır.Dubleks Mesken; Alt katta 1 salon, mutfak, banyo - wc, Üst katta 1 oda, mutfak, banyo - wc hacimlerinden oluşmaktadır. Brüt Alanı 60 m2 ve Net Alanı 55 m2 'dir. Meskenin asansörlü, doğalgaz ısıtmalı, 3 yıllık olduğu bilirkişilerce tespit edilmiştir.

Adresi: Kocasinan Mahallesi Reşat Çamdere Sokak Beyza Apt. No:8 D:2 Merkez / EDİRNE,

Yüzölçümü : 55 m2 ,

Arsa Payı : 5/200,

İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Taşınmaz şehir imar planı içinde Emsal: 1,5 Blok Nizam 5 Katlı Ticaret + Konut içinde kalmaktadır.

Kıymeti : 150.000,00 TL,

KDV Oranı : %1,Kaydındaki Şerhler :başka haciz yoktur.

1. Satış Günü : 03/12/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 04/01/2019 günü 14:30 - 14:35 arası

Satış Yeri : İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad.No:1,Yeni Adliye Sarayı İcra Müdürlüğü Müzayede Salonu -MERKEZ/EDİRNE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4705 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR