BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 60 m2 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00696745
Şehir : İstanbul / Büyükçekmece
: 60
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 11.11.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1696 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
90000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.01.2018 10:20
İkinci Satış Günü
:
19.02.2018 10:20
Satış Yeri
:
BÜYÜKÇEKMECE ADLİYESİ EK BİNA BİTİŞİĞİ AYMERKEZ KARŞISI BELEDİYE MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

BÜYÜKÇEKMECE

1. İCRA DAİRESİ

2017/1696 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN T A P U K A Y D I : Dosyasında mevcut Esenyurt Tapu Müdürlüğünün 27.03.2017 tarihli tapu kaydına göre; İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Esenyurt köyü,1257 ada 32 parselde kayıtlı,4/100 arsa paylı, kat irtifaklı, bodrum kat 1 bağımsız bölüm no.lu mesken niteliğindeki gayrimenkulün tamamının borçlu adına kayıtlı olduğu, kaydı üzerinde bir adet alacaklı Denizbank A.Ş. lehine İpotekhakkı kaydınınbulunduğu görülmektedir.

İ M A R D U R U M U : Dosyasında mevcut Esenyurt Belediye Başkanlığının 27.03.2017 tarihli imar durum yazısında, Esenyurt İlçesi, Pınar Mahallesi 1257 ada 32 parselin, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 12.07.2013 tarih ve 1523 sayılı kararı ile onaylanan Esenyurt Tem Güneyi 2. Etap 1/1000 ÖlçekliUygulama İmar Planında,Bitişik Nizam 5 Kat Konut alanındakaldığı belirtilmektedir.

HUDUDU VE SAHASI : Taşınmazın birlikte getirilen paftasının yerine tatbikiyle uygunluğu saptanmıştır.

T A Ş I N M A ZI NH A L İ H A Z I R D U R U M U :Satışakonu taşınmaz; tapunun Esenyurt İlçesi, 1257 ada 32 parselinde kayıtlı olup, adres olarak;Esenyurt, Pınar Mahallesi, Ahmet Arif Caddesi, 1238. Sokak No: 9 Bodrum kat daire no: 1 adresinde yer almaktadır.

Keşif tarihinde daire kapısı kapalı olduğundan özellikleri bir üst katta emsal olarak 2 no.lu bağımsız bölüm incelenmek suretiyle tesbit edilmiştir. Buna göre; dairenin girişte hol, salon, geniş mutfak, biroda, tuvalet, banyodan müteşekkil olduğu tesbit edilmiştir. Daire giriş kapısı çelik kapı, oda kapıları Amerikan kapı, zeminler laminant parke, ıslak alanlar seramik, pencereler pvc olduğu belirtilmiştir. Dairede doğalgaz sayacı bulunmamaktadır. Ortak alanlar bej mermer, merdiven korkulukları alüminyumdur. Daire takriben brüt 60 m2 kullanım alanına sahiptir. Dairede mal sahibinin oturduğu bildirilmiştir.

Satışa konu taşınmaz ilçe merkezine yakın mesafede olup, alışveriş noktalarına, çarşı pazara, toplu taşım araç duraklarına yürüme mesafesindedir. Alt yapı sorunu çözüme kavuşturulmuş gelişme gösteren bir bölgede yer almaktadır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Yakınında semt pazarı kurulmaktadır. Alışveriş merkezleri servis araçları ile hizmet vermektedir. Sosyal hayatı etkileyen faktörler bölgede hızla artmakta ve gelişim göstermektedir. Bölgenin çehresini değiştirecek ve değer katacak çok sayıdaki prestijli yapının inşaatı devam etmektedir. E-5 karayoluna ve TEM otoyoluna çıkış imkanına sahiptir.

Yüzölçümü : 183,51 m2

Arsa Payı : 4/100

Kıymeti : 90.000,00 TL

KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir

1. Satış Günü : 17/01/2018 günü 10:20 - 10:25 arası

2. Satış Günü : 19/02/2018 günü 10:20 - 10:25 arası

Satış Yeri : BÜYÜKÇEKMECE ADLİYESİ EK BİNA BİTİŞİĞİ AYMERKEZ KARŞISI BELEDİYE MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1696 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/11/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR