İZMİR KARŞIYAKA 1. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 55m2 daire

İZMİR KARŞIYAKA 1. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00823641
Şehir : İzmir / Karşıyaka
Semt-Mahalle : BOSTANLI MAH. / DENİZBOSTANLISI
Oda Sayısı : 2+1
: 55
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 14.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/278 TLMT
Muhammen Bedeli
:
350000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.09.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
02.10.2018 10:00
Satış Yeri
:
Karşıyaka Adliyesi Ek Binası Kemalpaşa Cad. Vakıf İşhanı No:82/C 4.KAT SATIŞ ODASI KARŞIYAKA / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARŞIYAKA 1. İCRA DAİRESİ
2018/278
TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Taşınmazın Özellikleri :İzmirli , Karşıyaka İlçesi , Bostanlı Mah., 69 cilt, 6867 sayfa, 9377 Ada , 6 Parsel, 540,27m2 yüzölçümlü, 4/58 Arsa Pay Paydalı, Ana taşınmaz niteliği ''5 katlı betonarme apartmanı'' olan, A blok Zemin Kat 2 nolu bağımsız bölüm ''MESKEN'' nitelikli TAM hisseli taşımaz.

Adres: Bostanlı Mah. Mimar Akif Kınay Sok. No:20 Dönertaş Apt. Zemin Kat D:2 Karşıyaka / İZMİR
İmar Durumu : İzmir Karşıyaka Bostanlı Mah. 9377 ada, 6 parsel 5 katlı konut adasına isabet etmektedir.

Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Dosyamızda bulunan tapu kaydındaki gibidir.
Hali Hazır Durumu: Bilirkişi raporuna göre; taşınmaz keşif anında kapalıdır. 5 nolu dairede oturan yönetici ile temas kurulmuş, beyanlarına göre meskende borçlunun annesi oturmaktadır. Meskenin içersinde değerini olumlu yönde etkileyecek tadilatların yapıldığını ifade etmişlerdir. Tasdikli mimari projesinden Mesken 2 oda, 1 salon, mutfak, banyo, wc ve balkonlardan ibarettir. Salon ve mutfak balkonludur. Mutfak balkonu içeriye alınmış, salon balkonu büyütülmüştür. Beyanlara göre odaların ve salon yer döşemesi laminant, duvarlar alçı sıvalı saten boyalı, tavan kenarları kartonpiyerli, iç kapılar amerikan panel kapı, pencere doğramaları pvc, mutfak alt ve üst dolaplı granit bankolu, banyoda duşa kabin, klozet, hilton lavabo, giriş kapısı çelik kapıdır. Mesken doğalgazlıdır. Mesken bina girişine göre zemin katta sağ ön cephededir. Mesken konum ve mevki yönünden üstün nitelikli bir bölgede yer almaktadır. Karşıyaka Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün arşivinde yapılan inceleme sonucu inşaat ruhsat tarihi 09/09/1974, ek ruhsat tarihi 14/09/1979, yapı kullanma izin belgesi 01/02/1980, binanın yaşı 38, yıpranma payı %40'dır. Planlı alanlar imar yönetmeliğine göre meskenin brüt alanı 65.00m2 net alanı 55.50m2'dir. Mesken, Bostanlı Merkeze, Yunuslar Parkına, Girne Caddesine, Bostanlı Vapur iskelesine yakındır. Ulaşım kolaydır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.

1. Satış Günü : 05/09/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 02/10/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Karşıyaka Adliyesi Ek Binası Kemalpaşa Cad. Vakıf İşhanı No:82/C 4.KAT SATIŞ ODASI KARŞIYAKA / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SATIŞ ŞARTLARI :

1- Taşınmazın birinci açık arttırması Günü yukarıda belirtilen saat aralığında Karşıyaka 1. İcra Müdürlüğü' nde (Karşıyaka Adliyesi Ek Binası Kemalpaşa Cad. Vakıf İşhanı No :82/C, 4.KAT SATIŞ ODASI, Karşıyaka / İZMİR) açık artırma sûretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada takdir edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderleri toplamını geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da takdir edilen kıymetinin %50'sini ve varsa rüçhanlı alacaklıların alacağını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin taşınmazların tahmin edilen kıymetlerinin %-20'si nispetinde Türk Lirası olarak pey akçesi veya milli bir bankanın teminat mektubunu tevdi etmeleri, elektronik ortamda teklif vererek artırmaya katılacakların teminat göstermeleri gerektiği ve elektronik ortamda teklif vereceklerin taktir edilen kıymetin %20’si nispetinde teminatı Vakıfbank Karşıyaka Şubesi TR300001500158007290494473 no'lu IBAN'ına dosya numarası ve ihale katılımcısının ismi yazılarak yatırılması ve yatırıldığına dair dekontun satış saatinden önce ibraz etmeleri veya bu miktar kadar milli bir bankanın teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olması ve 805 sayılı Kanun'un 1. Maddesine göre "döviz" teminat olarak kabul edilmez.Vekaletname ile ihaleye katılacak ilgililerin vekaletname aslı veya noter tasdikli suretini ibraz etmeleri,
Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, tapu alım harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler ve tapu satım harcı satış bedelinden ödenir. KDV oranlarında bir değişiklik olması halindebu orandan veya yetkili makamlarca başka bir orandanalınmasınakarar verilmesi halindearadaki fark ile buna ilişkin faiz ve cezaları İhale alıcısı tarafından yatırılacaktır.
3-Taşınmazı satın alanlar, ihaleye alacağına mahsuben iştirak etmemiş olmak kaydıyla, ihalenin feshi talep edilmiş olsa bile, satış bedelini derhal veya İİK.m.130. maddeye göre verilen süre içinde nakten ödemek zorundadırlar.
4-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Satışı iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/278 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla Müdürlüğümüze başvurabilirler.
7-Satış ilanı ilgililerin adreslerine tebliğe gönderilmiş olup, işbu satışın gazetede yayınlanan ilanı, adreste tebligat yapılamaması veya adresleri bilinmeyenler ile tapuda adresi olmayanlar için İİK.127. Maddesi gereğince tebliğ yerine kaim olmak üzere,Tebliğ ve ilan olunur. 09/06/2018U/C (İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. * : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

2/2

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR