İZMİR 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 54 m2 daire

İZMİR 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00876099
Şehir : İzmir / Buca
Oda Sayısı : 2+1
: 54
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 12.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/6944 ESAS
Muhammen Bedeli
:
150000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.01.2019 15:40
İkinci Satış Günü
:
06.02.2019 15:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
18. İCRA DAİRESİ
2018/6944 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Buca İlçe, 735 Ada, 598 Parsel, KOCATEPE Mahalle/Köy, 3 Nolu Bağımsız Bölüm Konu mesken 1.bodrum katta (ara katta)yer almakta olup net 54m2, brüt (duvarlar dahil) 62m2 kullanım alanına sahiptir. Konu mesken zemin kattaki bina girişinden girip merdivenle bir kat inince soldaki kapıdır. Başka bir deyişle, bina girişini karşımıza alarak binaya baktığımızda girişin bir alt katında arkadaki meskendir. (Rapora konu meskenin yeri rapor eki fotoğraflarda işaretlenmiştir.)Konu mesken yerinde ve projesine göre 2+1 olup salon, mutfak, 2 oda, banyo-wc, antre ve 2 adet balkondan oluşmaktadır. Meskende salon, mutfak, hol ve odalarda zeminler laminat parke, duvarlar ve tavanlar plastik boyalıdır. Banyoda zeminler seramik, duvarlar fayans kaplı, balkonlarda zeminler seramiktir. Mutfakta hazır mutfak dolabı, banyoda duş yeri, duşkabin, klozet ve lavabo mevcuttur. Meskenin dış kapısı çelik kapı, oda kapıları amerikan kapı, pencereleri PVC doğramadır. Meskenin banyo dışında ışıklığa bakan mahali bulunmamaktadır. Meskende doğalgaz bağlı olup kullanımdadır.Mesken Kuzeydoğu ve Güneydoğu olmak üzere 2 cephelidir, yandan 854 sokağı görmekte ve binalar arasındaki boşluğa (arka bahçeye) bakmaktadır.
Konu taşınmaz tarif olarak Şirinyer merkezde Menderes Caddesinden yukarı Fevzi Çakmak Caddesi?ne girip İşçi evleri yönünde ilerlerken sağa 854 Sokağa dönüldüğünde ilerde solkolda yer alır. Taşınmaz Şirinyer merkezde ve İl merkezi sayılan Konak Meydanına 4,4 km uzaklıkta yer alır.Taşınmaz Fevzi Çakmak Caddesi üzerindeki Manolya otobüs durağına 180 metre mesafede yer alır, bu duraktan geçen 72, 441 ve 871 numaralı otobüsler ve dolmuşla ulaşım imkanı mevcuttur.

Adresi : Dicle Mah.854 Sokak No:85 1.Bodrum Kat Daire 3 Buca-İzmir
Yüzölçümü : 255,02 m2 Arsa Payı : 16055/229518 İmar Durumu : Buca Belediyesi İmar ve Şehircilik müdürlüğünün 11.06.2018 tarih 1828 sayılı yazısına göre satışa konu taşınmaz blok nizam 4 kat,konut alanıdır.

Kıymeti : 150.000,00 TL KDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir

1. Satış Günü : 08/01/2019 günü 15:40 - 15:50 arası

2. Satış Günü : 06/02/2019 günü 15:40 - 15:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6944 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR