BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 52 m2 daire

BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00873825
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : YEŞİLKENT MAH. / MEHTERÇEŞME
Oda Sayısı : 2+1
: 52
Yayınlandığı Gazeteler

İTTİFAK 07.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/11 ESAS
Muhammen Bedeli
:
160000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.11.2018 10:45
İkinci Satış Günü
:
28.12.2018 10:45
Satış Yeri
:
E-5 Karayolu Üzeri, Aymerkez AVM Karşısı, Büyükçekmece Adliyesi Ek-Binası yanı "İcra Daireleri Mezat Salonu" Büyükçekmece / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

BÜYÜKÇEKMECE3. İCRA DAİRESİ

2018/11 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz tapunun İstanbul ili, Esenyurt İlçesi, 1137 ada 9 parselinde kayıtlı olup, adres olarak; Esenyurt Yeşilkent Mahallesi, Hacı Bayram Veli Caddesi, 1867 Sokak No:12 1. Bodrum kat, D: 2 adresinde bulunmaktadır.
Satışa konu taşınmaz tapuda cinsi daire şeklinde kayıtlı olmakla birlikte; yerinde dükkan amaçlı inşa edildiği tespit edilmiştir. Esenyurt Belediye Başkanlığı imar arşivinde yapılan incelemede; taşınmazın projesinde daire gösterildiği, plan itibariyle; girişte hol, salon, mutfak, iki oda ve banyo tuvaletten ibaret olduğu tesbit edilmiştir. Onaylı projesine göre; takriben net 52,00 m2 kullanım alanına sahiptir.
Dükkanın arka cephesinde duvarı sağır duvar olup, bu yönüyle kapalı şekilde inşa edilmiştir. Bu cephesinden pencere veya kapısı bulunmamaktadır. Dükkan sokaktan düz ayak girişe sahiptir. Fırın şeklinde kullanıldığı ancak inceleme tarihinde işyerinde bir faaliyet bulunmadığı tesbit edilmiştir.
Satışa konu taşınmaz ilçe merkezine nispi mesafede olup, alışveriş noktalarına, çarşı pazara, toplu taşım araç duraklarına yürüme mesafesindedir. Alt yapı sorunu çözüme kavuşturulmuş gelişmekte olan bir bölgede yer almaktadır. E-5 Karayolu ve TEM otoyoluna çıkış imkanına sahiptir. Yakın çevresinde sanayi merkezleri ve toplu konut tipi yapılaşmalar mevcuttur. TEM otoyoluna nispi uzaklıktadır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.

Adresi : Yeşilkent Mahallesi, Hacı Bayram Veli Caddesi, 1867 Sokak No:12 1. Bodrum Kat, D: 2 Esenyurt / İSTANBUL
Yüzölçümü : 249,79 m2
Arsa Payı : 26/250
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Bitişik Nizam, 5 kat, Konut Alanında kaldığı belirtilmiştir.

Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %18

1. Satış Günü : 29/11/2018 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 28/12/2018 günü 10:45 - 10:50 arası

Satış Yeri : E-5 Karayolu Üzeri, Aymerkez AVM Karşısı, Büyükçekmece Adliyesi Ek-Binası yanı "İcra Daireleri Mezat Salonu" Büyükçekmece / İSTANBUL

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları

alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/11 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR