ESKİŞEHİR 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 51 m2 daire

ESKİŞEHİR 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00748852
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : HAYRİYE MAH. / HACIALİBEY
Oda Sayısı : 1+1
: 51
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ İRADE 08.02.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/10780 ESAS
Muhammen Bedeli
:
70000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.03.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
20.04.2018 14:00
Satış Yeri
:
7 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 7. İCRA DAİRESİ

2017/10780 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
SATIŞA KONU TAŞINMAZIN:
Özellikleri : Eskişehir İli, Tepebaşı İlçesi, Hayriye Mahallesi Yurt Sokak No:16 adresinde bulunan binada Bodrum kat 2 nolu bağımsız bölüm olup tapuda Eskişehir İli, Tepebaşı İlçesi, Hayriye Mahallesi, 618 ada, 38 parselde kayıtlı binada 3/54 arsa paylı Bodrum Kat 2 nolu bağımsız bölümdür
Taşınmazın tapuda tamamı borçlu adına kayıtlıdır. Taşınmazın toplam arsa alanı 278,00 m² dir.
Bağımsız bölümün olduğu bina Betonarme karkas sistemde Bodrum +Zemin +2 Normal katlı olarak yapılmıştır. Kıymet takdiri yapılan bağımsız bölüm 2 oda, mutfak, antre ve banyo bölümlerinden oluşmuştur. Daire giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar ahşap suntalem, pencereleri pvc doğrama yapılmıştır. Mesken doğalgaz kombi kalorifer ile ısıtılmaktadır. Bağımsız bölümün alanı yaklaşık 51,00 m2 dir.Elektrik ve suyu mevcuttur. Meskende odaların tabanı ahşap laminant parke, antre mutfak ve banyo tabanları seramik kaplanmıştır. Banyo duvarları tavana kadar seramik kaplı olup diğer duvarlar plastik boyalıdır. Mutfak dolapları suntalem olup tezgahı mevcuttur. Banyoda duş, klozet ve lavabo bulunmaktadır.
Bina Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayımlanan Mimarlık ve Mühendislik Hizmet Bedellerinin Hesabında Kullanılacak Yapı Yaklaşık Birim Maliyetleri Hakkındaki Tebliğe göre III. Sınıf B Grubu yapı sınıfındadır. 2017 yılı Tepebaşı Belediyesinin Arsa Rayiç Bedeli Yurt Sokak için 280,32 TL/ m2 dir. Binanın ruhsatı 10.12.2004 tarihinde alınmış olup yaşı ve genel durumu dikkate alındığında yıpranma oranının % 15 olabileceği kanaatine varılmıştır.
Taşınmaz İsmet İnönü 1 Caddesine yaklaşık kuş uçuşu 480 metre, Sakarya 1 Caddesine yaklaşık kuş uçuşu 80 metre, Vilayet Meydanına yaklaşık kuş uçuşu 1,1 km. mesafededir. Belediye hizmetlerinden tamamen yararlanmaktadır. Taşınmaz 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Bitişik Nizam 3 kat Konut alanına isabet etmektedir.
Kıymet takdiri yapılan taşınmazın konumu, yapı sınıfı, yıpranması, ticari alanlara ve şehir merkezine mesafesi, alanı, belediye alt yapı hizmetlerinden yararlanması, piyasadaki arz talep dengesi dikkate alındığında serbest piyasa değerinin 70.000,00 TL (yetmişbinTL) olabileceği kanaatine varılmıştır.
Adresi : Hayriye Mahallesi Yurt Sokak No:16 Tepebaşı/ESKİŞEHİR
Yüzölçümü : 278 m2 (bağımsız bölümün alanı 51 m2 olarak belirtilmiştir)
Arsa Payı : 3/54
İmar Durumu : Taşınmaz 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Bitişik Nizam 3 kat
Konut alanına isabet etmektedir.
Kıymeti : 70.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler:Yönetim planının kat mülkiyetine geçtiği belirtilmiştir. Diğer hususlar tapu kaydındaki ve dosyasındaki gibidir.
1. Satış Günü : 22/03/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 20/04/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 7 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/10780 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/01/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR