BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 5+2 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00752085
Şehir : İstanbul / Beylikdüzü
Semt-Mahalle : KAVAKLI MAH. / BEYLİKDÜZÜ
Oda Sayısı : 5+2
: 177
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 14.02.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1004 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
420000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.04.2018 10:45
İkinci Satış Günü
:
03.05.2018 10:45
Satış Yeri
:
BÜYÜKÇEKMECE ADLİYESİ EKBİNA BİTİŞİĞİ AYMERKEZ KARŞISI BELEDİYE MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2017/1004 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
TAPU KAYDI:Beylikdüzü Kaymakamlığı Tapu Müdürlüğünün 17.03.2017 tarihli yazısının eki tapu kaydından; Beylikdüzü İlçesi, Kavaklı (Beylikdüzü) Mahallesi, Köy Altı Ayazma Mevkii, 552 ada, 21 parsel numaralı, 1.090,77 m2 yüzölçümlü, arsa nitelikli ana taşınmazda, 3.kat, 37800/545385 arsa paylı, 18 bağımsız bölüm numaralı, çatı piyesli mesken nitelikli taşınmazın tam hisse ile ve kat irtifaklı olarak borçlu adına kayıtlı olduğu, kaydı üzerinde Türkiye Garanti Bankası Anonim Şirketi lehine ipotek, farklı İcra Müdürlüklerinin icrai haciz ve ihtiyati haciz şerhlerinin bulunduğu anlaşılmaktadır.
İMAR DURUMU:Beylikdüzü Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 15.03.2017 tarihli yazısında; Beylikdüzü İlçesi, Kavaklı Mahallesi, 552 ada, 21 parsel numaralı taşınmazın onaylı uygulama imar planı tadilatında kısmen ayrık nizam, 4 kat, TAKS: 0,30 konut alanı, kısmen yeşil alan, kısmen ise imar yolu olarak planlandığı belirtilmektedir.
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Satışa konu çatı piyesli mesken nitelikli taşınmaz tapunun Beylikdüzü İlçesi, Kavaklı (Beylikdüzü) Mahallesi, Köy Altı Ayazma Mevkii, 552 ada, 21 parsel numaralı, 1.090,77 m2 yüzölçümlü, arsa nitelikli ana taşınmazı üzerinden bulunan “Palmiye Apartmanı” olarak adlandırılmış, 16 dış kapı numaralı binada, 3.katta yer almakta olup taşınmaz 37800/545385 arsa paylı ve 18 bağımsız bölüm numaralıdır. Taşınmazın yer aldığı bina adres olarak Beylikdüzü İlçesi, Kavaklı Mahallesinde, Batı Trakya Bulvarı ile kesişen Ayazma Caddesi ile bağlantılı Dikmen Sokak üzerinde yer almaktadır.
Bina ulaşımı kolay bir bölgede yer almaktadır. Toplu taşım araçlarıyla ulaşım imkanına sahiptir. Çarşı, pazara, alışveriş ve ibadet yerlerine, okul ve sağlık tesislerine yakın konumda olan binanın yakın çevresinde az katlı konut, ticaret + konut ve sanayi nitelikli yapılar, boş arsalar, Kavaklı Yeni Camii, Kavaklı İlköğretim Okulu, Şehit Komando Er Ahmet Yıldız Parkı bulunmaktadır. Binanın yer aldığı bölgede teknik alt yapı imalatları tamamlanmış olup bölgeye kamu ve belediye hizmetleri verilmektedir.
Bina betonarme karkas tarzda inşa edilmiş olup bodrum, zemin ile 4 adet normal kattan oluşmaktadır. Son kat çatı piyeslidir. Yerinde yapılan incelemede, binanın ortak merdiven mahallerinin mermer kaplı olduğu, merdiven korkuluklarının mevcut ve krom malzemeden olduğu, binada tek asansör ile açık ve kapalı otoparkın bulunduğu belirlenmiştir. Binanın yapılış tarzı, yapım işçiliği, çeşitli kısımlarında kullanılan malzemenin cinsi ve kalitesi nazara alındığında 2. sınıf inşaat olduğu kanaatine varılmıştır.
Yerinde yapılan incelemede çatı piyesli mesken nitelikli taşınmazın her iki girişinde de yanda fotoğrafları görülen dış çelik kapıların bulunduğu belirlenmiştir. İnceleme günü her iki kapı da çalınmakla beraber kapıları açan olmamıştır. Bu nedenle özellikleri çevreden sorularak ve ilgili Belediye’deki mimari projesi incelenerek belirlenmiştir. Buna göre taşınmazın alt kısmında antre, hol, mutfak, banyo + wc, ayrı wc, birisi ebeveyn banyolu 3 adet oda, 1 adet salon ile 2 adet balkon bölümleri, içten irtibatlı merdiven ile ulaşılan çatı piyesi kısmında ise antre, salon, 2 adet oda ve teras bölümleri bulunmaktadır. Taşınmaz projesine göre teras dahil net 177,60 m2, hariç 151,60 m2 dir. (balkon alanları toplamından 2,00 m2 düşüldüğünde ise net alan 149,60 m2 dir) Taşınmazda ıslak zeminler seramik/fayans, kuru zeminler ise laminant parkekaplıdır. İç kapıları ahşap pres kapıdır. Pencereler pvc den mamul olup çift camlıdır. Tavan ve duvar yüzeyleri boyalı olan taşınmazın tavan yüzeylerinde kartonpiyer bulunmaktadır. Taşınmazda vitrifiye ve armatürler, anahtar, priz ve sigortalar, tezgah ve dolaplar, radyatörler tamdır. Taşınmazda doğalgaz bağlantısının mevcut olduğu belirlenmiştir.
Yüzölçümü : 1.090,77 m2
Arsa Payı : 37800/545385
Kıymeti : 420.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 03/04/2018 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 03/05/2018 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : BÜYÜKÇEKMECE ADLİYESİ EKBİNA BİTİŞİĞİ AYMERKEZ KARŞISI BELEDİYE MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1004 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/02/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR