ANKARA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 5+1 daire

ANKARA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861494
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : FAHRİ KORUTÜRK MAH. / BOĞAZİÇİ
Oda Sayısı : 5+1
: 168
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 12.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/18805 ESAS
Muhammen Bedeli
:
285,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.10.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
23.11.2018 10:30
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
9. İCRA DAİRESİ
2017/18805 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli, Mamak İlçesi, Fahri Korutürk Mahallesi, 50979 Ada, 7 Parsel, 7. Kat 41 Nolu Bağımsız Bölüm. Ana taşınmaz 1.946,59 m2 arsa üzerinde, betonarme yapı tarzında, 4A yapı sınıfında, 3 bodrum + zemin + 7 normal kat, 43 mesken olarak inşa edilmiştir. 3.Bodrum katında, 1, 2.bodrum katından 7.normal katına kadar her katta 4 mesken, 7.normal katında 6 çatı aralı mesken bulunmaktadır. Mesken nitelikli 41 nolu bağımsız bölüm, ana taşınmazda 7. normal katta, bina girişine göre güneydoğu konumda yer almaktadır. Doğu ve Kuzey cephelidir. Mahallinde yapılan ölçümlere göre; yaklaşık 138,17 m2 net kullanım alanlı (163,85m2 brüt), salon, 5 oda, 2 banyo, mutfak, wc, antre ve 2 balkon bölümlerinden oluşmaktadır. Mesken giriş kapısı, çelik kasalı, ahşap kanatlı, iç mekan kapı kasa ve kanatları ahşap doğrama ve pencereleri PVC doğramadır. Antre zemini laminat parke, duvarları saten boyalı, tavanı alçı üzeri saten boyalıdır. Salon ve oda zeminleri laminat parke, duvarları saten boyalı, tavanları alçı üzeri saten boyalıdır. Mutfak zemini laminat parke duvarları saten boyalı, tavanı alçı üzeri saten boyalıdır. Mutfakta balon kapaklı dolaplar ve mermerit tezgah bulunmaktadır. Wc zemini seramik duvarları fayans kaplamadır. Banyo zemini seramik, duvarları fayans kaplamadır. Banyoda duş, dolaplı lavabo ve klozet bulunmaktadır. Balkon zemini seramik olup korkulukları krom profil doğramadır. Salon tavanı alçıpen dekorlu spot aydınlatma, odalar, mutfak, wc ve banyo normal ampul aydınlatmalıdır. Isıtma sitemi doğalgaz kombi sistemi olup, kombi ve petekleri takılıdır.
Adresi : Fahri Korutürk Mah. 916. Sokak Konak Sitesi, No:4 D:41 Mamak / ANKARA
Yüzölçümü : 1.946,59 m2
Arsa Payı : 120/4004
Kıymeti : 285.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 24/10/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 23/11/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/18805 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR