ESKİŞEHİR 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 48 m2 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00752621
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : ŞİRİNTEPE MAH. / YEŞİLTEPE
Oda Sayısı : 1+1
: 48
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ İRADE 16.02.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/9412 ESAS
Muhammen Bedeli
:
80000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.04.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
07.05.2018 14:00
Satış Yeri
:
7 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 7. İCRA DAİRESİ

2016/9412 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
SATIŞA KONU TAŞINMAZIN:
Özellikleri : Eskişehir ili Tepebaşı ilçesi Şirintepe Mahallesi 8797 ada 24 parselde kayıtlı binada 86/1204 arsa paylı B Blok 1.kat 6 no'lu bağımsız bölümdür. Taşınmaz tapuda borçlu adına kayıtlıdır. Taşınmazın toplam arsa alanı 301,00 m2 dir.
Bağımsız bölümün bulunduu bina bodrum kat, zemin kat, 2 normal katlı olarak betonarme karkas sisteminde inşa edilmiştir. Bağımsız bölümün keşif anında mesken olarak kullanıldığı görülmüştür. Binada katlara çıkış merdiveni ve kat sahanlıkları mermer kaplanmıştır.
Proje ve yerinde yapılan incelemede bağımsız bölümün 48,50 m2 alanlı olduğu görülmüştür. Daire 2 adet oda, mutfak ve banyodan ibarettir. Oda zeminleri ahşap laminant parke yapılmış olup ıslak zeminler seramik kaplanmıştır. Banyo duvarları seramik diğer duvarlar alçı sıva üzeri plastik boya yapılmıştır. Banyoda duş ve kabini, klozet ve lavabo mevcuttur. Mutfakta granit tezgah, suntalem dolap, eviye ve eviye bataryası yapılmıştır. Daire giriş kapısı çelik kapı, diğer kapıları ahşap Amerikan panel kapı ve pencereleri ahşap görünümlü PVC doğrama yapılmıştır. Daire kalorifer ile ısıtılmakta olup doğalgaz yakıtlı kombi kullanılmaktadır. Elektrik ve suyu vardır.
Bağımsız bölüm Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca yayınlanan inşaat m2 maliyet cetvelinde III.sınıf B grubu yapı sınıfındadır. Taşınmazın binanın yaşı ve genel durumu dikkate alındığında yıpranma oranının %6 olabileceği kanaatine varılmıştır.
Taşınmaz şehir merkezine (valiliğe) kuş uçuşu 3520 mt mesafededir. Anadolu üniversitesi yerleşkesine 350 mt mesafededir. Tramvay güzergahına yürüme mesafesindedir (yaklaşık 400 mt). Bağımsız bölüm şehrin ticari alanlarının yoğun olduğu bölgelere uzaktır ancak taşınmaz mahallenin ticari alanlarına yakın mesafededir. Belediye hizmetlerinin tamamından yararlanmaktadır.
Taşınmazın bulunduğu sokağın 2017 yılı itibari ile arsa asgari emlak vergi değeri 153,62 TL/m2 dir.
Bağımsız bölümün bulunduğu konumu, özellikleri, imar durumu, ticari alanlara mesafesi, ilimizdeki inşaat sektörünün durumu, arz talep durumu ve diğer özellikleri dikkate alınarak serbest piyasa değerinin 80.000(seksenbin) olabileceği kanaatine varıldığı bildirilmiştir.
Adresi : Eskişehir ili Tepebaşı ilçesi Şirintepe Mahallesi Akıcıbey sokak B Blok
no:24(Tuna Apt)1.kat 6 kapı numaralı dairedir.
Yüzölçümü : 301 m2 (bağımsız bölümün alanı 48,50 m2 dir)
Arsa Payı : 86/1204
İmar Durumu : Bağımsız bölümün bulunduğu arsa 1/1000 ölçekli imar planında bitişik
nizam 3 kat mesken alanına isabet etmektedir.
Kıymeti : 80.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki ve dosyasındaki gibidir.
1. Satış Günü : 05/04/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 07/05/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 7 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/9412 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/02/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR