İZMİR 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 47 m2 daire

İZMİR 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00873350
Şehir : İzmir / Konak
Oda Sayısı : 1+1
: 47
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BAKIŞ 06.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/650 TLMT
Muhammen Bedeli
:
110000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.11.2018 09:15
İkinci Satış Günü
:
27.12.2018 09:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR 3. İCRA DAİRESİ
2018/650 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İli, Konak İlçesi. Köprü Mahallesi'nde. Selçuk ve Mahmudiye mevkiinde. 141.00m2 yüzölçümüne sahip. Bodrum ve Çatı Katı Dahil 5 Katlı 8 Daireli Apartman- olarak kayıtlı 806 ada. 2 parsel üzerinde yer alır.Konu mesken bodrum katta yer alan 1 bağımsız bölüm numaralı. 1/8 arsa paylı meskendir. Söz konusu bağımsız bölüm tapuda 14.ciltte 1384. sayfada işlidir ve borçlu adına tam olarak kayıtlıdır. Konu meskenin yer aldığı ana gayrimenkulde kat mülkiyeti kuruludur. Konu yapı bodrum+zemin+2+çatı katından oluşmaktadır ve bodrum katta ve çatı katında 1 'er. zemin ve normal katlarda 2'şer adet mesken olmak üzere toplam 8 adet bağımsız bölüm mevcuttur. Binada asansör ve doğalgaz tesisatı bulunmamaktadır. Bina giriş kapısı camlı demir kapıdır, bina içi zeminler seramik kaplı, duvarlar ve tavan plastik boyalıdır.Konu mesken bodrum katta yer alan tek meskendir. Konu mesken projesine göre 1+1 olup net 47m2, brüt (duvarlar dahil) 54m2 kullanım alanına sahiptir. Projesine göre 1 + 1 olan daire yerinde yapılan incelemeye göre 3+1 olup salon, açık mutfak, 3 oda. banyo ve I balkondan oluşmaktadır. Tüm zeminler seramik, duvarlar ve tavanlar plastik boyalıdır. Banyoda duvarlar fayans kaplıdır, duş yeri, klozet ve lavabo mevcuttur..Mutfakta hazır mutfak dolabı mevcuttur. Meskenin dış kapısı çelik kapı, oda kapıları amerikan kapı, pencereleri eski tip alüminyum doğramadır. Balkonun eski tip alüminyum pencere ile kapatıldığı görülmüştür. Mesken Kuzey ve Güneydoğu olarak 2 cephelidir. (Projesine göre sadece Kuzey olmak üzere tek cephelidir.) Doğalgaz tesisatı bulunmamaktadır. Konu taşınmazın inceleme tarihinde sahibi tarafından mesken olarak kullanıldığı tespit edilmiştir.
Adresi : Köprü Mahallesi, 142 Sokak. No:3, Bodrum Kat, D:LKonak / İZMİR
Yüzölçümü : 141,00 m2
Arsa Payı : 1
İmar Durumu : Konak Belediyesinin dosyada yer alan 02/04/2018 tarih ve 4994 sayılı yazısına gör konu parsel nizam, 4 kat, konut imarlıdır.
Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Yönetim Planı. 18.09.1970 tarih.
1. Satış Günü : 27/11/2018 günü 09:15 - 09:20 arası
2. Satış Günü : 27/12/2018 günü 09:15 - 09:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, KDV ORANINDA SATIŞ ÖNCESİNDE VE SONRASINDA YAPILACAK DEĞİŞİKLİKLERDEN DOĞACAK FARKLARDAN İHALE ALICISI SORUMLUDUR, FARKI ÖDEMEYEDE MECBURDUR, 1/2 tapu harcı iletişim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Satılacak gayrimenkûl ipotekten kaynaklı olması halinde 6183 sayılı Kanunun 21. Maddesi hükmünce ipotekten artan miktar olması durumunda Esas İcra Dairesi tarafından ödenecektir. )
3-Taşınmazı satın alanlar ihaleye alacağına mahsuben iştirak etmemiş olmak kaydıyla ihalenin feshi talep edilmiş olsa bile satış bedelinin derhal veya İİK. Madde 130 gereğince verilen süre içinde nakden ödemek zorundadırlar.
4- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7-İş bu satış ilanının gazetede yayınlanan ilanı , tapuda adresi olmayanlar için İİK madde 127 gereğince tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan ve tebliğ olunur.
8-TAŞINMAZIN KONUT FİNANSMANINDAN KAYNAKLI OLMASI HALİNDE KDV VE DAMGA VERGİSİ MUAFİYETİ SADECE DOSYA ALACAKLISI İÇİN GEÇERLİ OLUP, İHALE ALICISI ÜÇÜNCÜ KİŞİLER SADECE KDV'DEN MUAFTIR.
9- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/650 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR